امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پاسخ کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در مورد نرخ کرایه سرویس مدارس

پاسخ کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در مورد نرخ کرایه سرویس مدارس

بسمه تعالی

 مطابق با دستورالعمل اجرایی آیین نامه حمل‌ونقل دانش‌آموزان مدارس مصوب وزارت‌خانه‌های کشور، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی، تنها دو نرخ از والدین بابت سرویس مدارس دانش آموزان دریافت می‌شود.

۱- نرخی که مطابق با ماده 13 این دستورالعمل توسط کارگروه ماده 18 آیین نامه فوق‌الذکر که متشکل از نمایندگانی از اداره آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان شهر و شهرداری است پیشنهاد و پس از تصویب در شورای شهر، برای اجرا ابلاغ می‌گردد و تمام این مبلغ به راننده سرویس تعلق می‌گیرد. این نرخ در تاریخ 05/06/97 به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسیده است.

 

۲- علاوه بر این، مطابق با تبصره 2 ماده 18 این دستورالعمل، مبلغ دیگری توسط کارگروه ماده 18 به منظور تامین هزینه‌های فرهنگی و نظارتی مرتبط با حمل‌و‌نقل دانش‌آموزی و عوامل اجرایی حمل‌ونقل دانش‌آموزان مستقر در داخل مدرسه تعیین و در قراردادهای مربوطه اعمال می‌گردد. این مبلغ در سال جاری، مطابق مصوبه کارگروه ماده 18، برابر با 22 هزار تومان می‌باشد.

 

بنابراین اخذ هر مبلغ دیگری به جز دو نرخ مذکور، خلاف دستورالعمل مربوطه بوده و هر گونه شکایت و تخلف در این زمینه توسط سازمان دانش‌آموزی یا سازمان حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز قابل پیگیری خواهد بود.

 

کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۲:۴۳:۳۱

دیدگاه های شما