امروز: یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دودمان: گذرهای کودکانه در راستای شهر دوستدار کودک در مناطق شهرداری ایجاد می شود

دودمان: گذرهای کودکانه در راستای شهر دوستدار کودک در مناطق شهرداری ایجاد می شود

نخستین برنامه گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل با حضور عضو شورای اسلامی شهر شیراز و کودکان، گروه‌های بازی، فرهنگی، هنری و ورزشی کودکان به همت شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی (منطقه ۸) اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در این آیین گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی استان‌ها در مورد طرح شهر دوستدار کودک و مکلف شدن شهرداری‌های سراسر کشور به اجرای این طرح و همچنین ابلاغیه دستورالعمل شهرهای دوستدار کودک از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پروژه طرح شهر دوستدار کودک در حوزه معاونت شهرسازی و معماری آغاز به کار کرده است.

دکتر دودمان افزود: در این راستا تلاش‌ داریم با همکاری شهرداران مناطق، شهر شیراز را برای پیوستن به شبکه جهانی شهرهای دوستدار کودک آماده کنیم.

 

به گفته وی اجرای نخستین گذر کودکانه در پیاده راه وکیل در راستای زمینه‌سازی برای پیاده سازی و بستر سازی شهر دوستدار کودک است.

«هادی شهدوست» شهردار منطقه ۸ شیراز نیز با اشاره به استقبال بی نظیر کودکان و خانواده‌ها از برنامه‌های اجرا شده در این گذر گفت: تصمیم داریم هر نوبت یکی از خیابان‌های سطح این منطقه را به گذرهای کودکان اختصاص دهیم تا کودکان بتوانند در برنامه‌های شاد و متنوع شرکت کنند.

 هادی شهدوست  افزود: در شهر دوستدار کودک نیازهای کودکان در کانون توجه قرار دارد و تلاش می‌شود تا فضای فعالیت کودکان همانند سایر شهروندان و منطبق با نیازهایشان مناسب سازی و بسترسازی شود.

 

براساس این گزارش نخستین برنامه گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل چهارشنبه اول اسفند ماه از ساعت سه بعد از ظهر تا ۷ شب با حضور کودکان و گروه‌های مختلف هنری، فرهنگی و ورزشی کودکانه برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۰:۳۹

دیدگاه های شما