امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استاندار فارس: جلسه های مشترک با اعضای شورای شهر شیراز استمرار می یابد

استاندار فارس: جلسه های مشترک با اعضای شورای شهر شیراز استمرار می یابد

استاندار فارس با تاکید بر اینکه نشست های مشترک اعضا شورای شهر و مدیریت ارشد استان از این پس به صورت مستمر و به منظور ایجاد تعامل در راستای حل مشکلات برگزار خواهد شد ، خاطرنشان کرد: این جلسات باید با دستور کارهای محدود و مشخص تشکیل شود تا مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه نیز متناسب با دستور جلسه حضور داشته باشند و تصمیم گیری لازم همراه با زمان بندی مشخص برای پیگیری و حل مشکل انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز و به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، دکتر «عنایت الله رحیمی» در دومین نشست مشترک با اعضا شورای شهر شیراز بر لزوم تقویت هم افزایی و همدلی در پیشبرد امور تاکید کرد و افزود: تقویت دولت از سوی همه گروه ها و نهاد ها و دوری از انتقادهای غیر منصفانه سبب حفظ سرمایه های کشور خواهد شد و گذر از شرایط حساس با همراهی  دلسوزانه و مشفقانه  در راستای حل مشکلات پیش رو امکان پذیر خواهد بود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه نشست های مشترک اعضا شورای شهر و مدیریت ارشد استان از این پس به صورت مستمر و به منظور ایجادتعامل در ارستای حل مشکلات  برگزار خواهد شد ، خاطرنشان کرد: این جلسات باید با دستور کارهای محدود و  مشخص تشکیل شود تا مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه  نیز متناسب با دستور جلسه حضور داشته باشند و تصمیم گیری لازم همراه با زمان بندی مشخص برای پیگیری و حل مشکل انجام شود.

دکتر رحیمی با اشاره به پیش رو بودن ایام نوروز افزود: قطعا در این ایام فعالیت شهرداری افزایش چشمگیر تری خواهد داشت و مهیا کردن محیط مناسب شهری در قضاوتی که از شیراز و فرهنگ مردم این دیار و همچنین عملکرد مدیریت شهری دارند اثر گذار خواهد بود.

نماینده عالی دولت عنوان کرد: علاوه بر زیباسازی فضای شهری موضوع کنترل قیمت ها و تامین معیشت مردم نیز در دستور کار قرار دارد که انتظار داریم در بازارچه ها و غرفه های شهرداری که به منظور عرضه انواع اقلام اساسی ایجاد شده است در این زمینه همکاری های لازم انجام شود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه باید بر نامه ریزی کرد که تلاطم های اقتصادی تاثیر زیادی بر شهر شیراز نداشته باشد، عنوان کرد:  این توانمندی در شورا و شهرداری و شهروندان وجود داشته و مجموعه مدیریت ارشد استان نیز آمادگی لازم را برای همکاری در این زمینه را دارد.

دکتر رحیمی با بیان اینکه جلوگیری از تاثیرات منفی شرایط اقتصادی کنونی  تنها با همکاری و ایجاد سرمایه‌گذای های جدید در شیرازمحقق خواهد شد، افزود:شهردای باید در زمینه  به روز کردن به هنگام کردن و  وصول مطالبات و بهره گیری از سرمایه های پنهان فعال باشد.

وی تاکید کرد توفیق شورا  و شهرداری را توفیق مجموعه مدیریت ارشد استان می دانم و همکاری های لازم را در این زمینه دریغ نخواهم کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه امکان  تبعیض و تخلف در بخش هایی که بیشترین ارتباط با مردم را دارند بیشتر وجود دارد عنوان کرد: برای کاهش این تخلفات باید به سمت شفاف  سازی، ارائه خدمات الکترونیکی ، آگاه سازی های عمومی و کاهش ارتباطات چهره به چهره و از بین بردن تعارض منافع در ادارات و سازمان ها از جمله شهرداری حرکت کنیم.

وی در پایان یاد آور شد همه امور  باید به سمت و سوی مردمی بودن حرکت کند؛ چرا که تکیه گاه اصلی حکومت مردم هستند و این نظام برخواسته از آنهاست و گردنه های سخت را به پشتوانه همین مردم پشت سر گذاشته است؛ بنابراین همه مسئولان و کارگزاران و نمایندگان مردم باید خود را هر چه بیشتر وقف این پشتوانه عظیم اجتماعی کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۰:۳۰

دیدگاه های شما