امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار معاون شهردار شهر لووف اکراین با رییس شورای شهر شیراز

دیدار معاون شهردار شهر لووف اکراین با رییس شورای شهر شیراز

معاون توسعه شهردار شهر تاریخی لووف اکراین با رییس شورای اسلامی شهر شیراز و رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی این شورا در شیراز دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی شیراز گفت: آمادگی داریم با شهرهای مهم جهان از جمله شهر لووف در اکراین ارتباطات فرهنگی و اقتصادی برقرار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر شیراز این آمادگی را دارد در زمینه های فرهنگی، تجاری و توریسم با شهر لووف اکراین همکاری کند.

دستغیب ارتباطات شیراز با کشور اکراین را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: متقابلاً احساس می کنیم مردم اکراین هم شناخت دقیقی از ایران و مخصوصا شیراز ندارند.

 وی ادامه داد: برای رسیدن به ارتباطات بیشتر، راه طولانی در پیش داریم اما ارزش آن را دارد که برای توسعه ارتباطات طرفین تلاش کنیم.

وی بیان کرد: شیراز و لووف دو تا شهر فرهنگی، تاریخی و تجاری و گردشگری هستند که می توانند در مسیر خوب با هم فعالیت کنند.

 همچنین «سولماز دهقانی» رییس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در سخنانی به پتانسیل های تاریخی و فرهنگی شیراز اشاره کرد و گفت: وضعیت تاریخی و فرهنگی دو شهر شیراز و لووف این امکان را می دهد که تعاملات فرهنگی و تاریخی و اقتصادی را بین دو کشور ایران و اکراین افزایش دهند.

وی ادامه داد: شهر شیراز آمادگی دارد در حوزه های درمانی، دانشگاهی، فرهنگی و تاریخی با شهر لووف همکاری کند.

دهقانی افزود: تنوع فرهنگی و قومیتی مختلف در شهر شیراز این امکان را می دهد که هفته های فرهنگی متقابل در شهر لووف و شیراز برگزار شود.

خانم «ناتالیا بوندا» معاون توسعه شهردار لووف اکراین نیز با ابراز خرسندی از حضور در شهر شیراز از آمادگی کشورش برای همکاری متقابل بین ایران و اکراین خبر داد و گفت: لووف به عنوان پایتخت فرهنگی و جوانان اکراین شناخته شده و در حوزه فرهنگی جایگاه بالایی در اکراین دارد و از سوی یونسکو ثبت تاریخی شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲/۵ (دو و نیم) میلیون نفر توریست جذب شده که 60 درصد آن خارجی است.

وی ابراز کرد: گردشگری به عنوان حوزه درآمد برای شهر تعریف شده و برای جذب توریسم به موضوعاتی همچون نمایشگاه های بین الملل، تئاتر و کنسرت های بزرگ و مسابقات ورزشی توجه ویژه می شود.

 معاون توسعه شهردار لووف اکراین افزود: افراد برجسته ای در این شهر زندگی می کردند که آثار معماری و فرهنگی تاریخی از خود برجای گذاشته و علاوه بر این رسوم و سنت های زندگی و تغذیه مردم با هدف جذب گردشگر حفظ شده است.

۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۵:۵۷

دیدگاه های شما