امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: سهم شهروندان از اطلاعات و آمار شهرداری شیراز در برنامه سوم توسعه افزایش می‌یابد

موسوی: سهم شهروندان از اطلاعات و آمار شهرداری شیراز در برنامه سوم توسعه افزایش می‌یابد

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای شهر شیراز گفت: افزایش تحقق پذیری برنامه‌های توسعه شهری، از اهداف عملیاتی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر شیراز است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» پس از تصویب لایحه برنامه پنج ساله سوم توسعه کلانشهر شیراز گفت؛ از هدف‌های عملیاتی این برنامه، افزایش سهم آمار و اطلاعات در تصمیم سازی وتصمیم گیری و افزایش دسترسی فراگیر شهروندان به اطلاعات و آمار است.

موسوی با بیان اینکه افزایش ارائه خدمات با کیفیت، قابل دسترس در کوتاهترین زمان کمترین قیمت برای شهروندان از رویکردهای شورای پنجم است، افزود: در راستای افزایش رضایتمندی شهروندان از عملکرد شهرداری، شفاف کردن فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری در نحوه ارائه خدمات به شهروندان از اهداف عملیاتی دیگر این برنامه است تا با اجرای آن نظارت برای شورای شهر و شهروندان امکان پذیر شود.

وی با اشاره به میزان افزایش هماهنگی درون و برون سازمانی به عنوان هدف عملیاتی افزود: تلاش براین است که شهرداری بتواند در اجرای فعالیت‌های سطح شهر و ارائه خدمات با سازمان‌های خدمت رسانی هماهنگی ایجاد کند تا هزینه خدمات کاهش یابد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: در این برنامه در نظر داریم زمینه‌ای فراهم شود تا مشارکت شهروندان در برنامه های شهری را افزایش دهیم.

موسوی گفت: در راستای اجرای طرح شفافیت، برابر اعلام رئیس سازمان فاواتا پایان هفته دوم اسفندماه ۹۷ همه اطلاعات تصویب شده در طرح، در سامانه بارگذاری می‌شود و شهروندان می‌توانند به اطلاعات و آمار مربوط دسترسی داشته باشند.

 

وی افزود: طرح جامع نیروی انسانی، با محوریت ساماندهی نیروی انسانی، نحوه جذب و بکارگیری، ارتقا، انتصاب و بازنشستگی به عنوان تکلیف در بودجه ۹۷ در نظر گرفته شد که هنوز اجرایی نشده است.

وی خاطر نشان کرد: از شهرداری می خواهیم گزارشی از فرآیند و نحوه‌ی ارائه ۲۸۰ خدمتی که به مردم ارائه می‌کند و چگونگی تسریع وتسهیل ارائه این خدمات را به شورا ارائه دهد.

وی از افزایش تعداد اموزش‌های ارائه شده در توانمند سازی کارکنان و افزایش بهره وری از سیستم ارزشیابی کارکنان به عنوان هدف عملیاتی دیگر یاد کرد و افزود: توجه به موضوع نیروی انسانی به عنوان مشکل جدی شهرداری، باید در برنامه ۵ساله مورد توجه قرار گیرد تا با افزایش توانمندی کارکنان سبب افزایش درامد و کاهش هزینه شویم.

وی افزایش تعداد دوره‌های اموزش شهروندی، افزایش سهم تاسیسات مورد نیاز و خدمات رفاهی کارکنان از بودجه شهرداری و استاندارد سازی ساختمان و تاسیسات مورد نیاز کارکنان شهرداری را از دیگر هدف‌های عملیاتی برشمرد.

 

۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۱۰:۵۳:۱۰

دیدگاه های شما