امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر دودمان: بازگشت فضای گفت‌وگو جز با هنر و فرهنگ امکان پذیر نیست

دکتر دودمان: بازگشت فضای گفت‌وگو جز با هنر و فرهنگ امکان پذیر نیست

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز معتقد است 

بازگرداندن فضای گفت‌وگو جز با هنر و فرهنگ امکان پذیر نیست.

دکتر «لیلا دودمان» عضو شورای اسلامی شهر شیراز با انتشار یادداشتی در اینستاگرام خود تاکید کرد: افزایش ظرفیت‌های گفت‌وگو میان اقشار مختلف امکانی برای افزایش مدارای اجتماعی و تاب‌آوری اجتماعی را فراهم می‌کند.

 

وی با اشاره اهمیت موضوع مشارکت اجتماعی آورده است: جست‌وجوی سعادت ممکن است روزی معنای متفاوتی داشته باشد، مثلا اینکه فرد به جای انباشت اشیای مادی که به نحو خصوصی در اختیار دارد، به ایجاد روابطی اجتماعی بپردازد که در آن مشارکت و تعاون غلبه داشته باشد و کامیابی به معنای تفوق یکی بر نیازهای سرکوب شده دیگری نباشد و همه ی اقشار مردم سعادت را در مشارکت حداکثری خود در فرایندهای مدنی ببینند.

 

نایب رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اخلاق گفت‌وگو و افزایش ظرفیت‌های گفت‌وگوی اجتماعی میان اقشار مختلف مردم این امکان را فراهم می‌کند تا بخش‌های مختلف جامعه به انباشت سرمایه‌ی عظیمی از تعامل‌ها و تعاون در میان هم بپردازند.

 

دکتر دودمان ادامه داد: افزایش ظرفیت‌های گفت‌وگو میان اقشار مختلف امکانی برای افزایش مدارای اجتماعی و تاب‌آوری اجتماعی را فراهم می‌کند تا در گرماگرم افزایش مطالبات اجتماعی عقلانیت از صحنه‌ی مطالبه گری رخت برنبندد.

 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز معتقد است آنچه که امروز نیاز تمامی اقشار مردم است، افزایش اعتماد به قدرت تصمیم‌سازی عقلانی است که راهی جز مشارکت مدنی و افزایش مدارای اجتماعی ندارد.

 

وی با تاکید بر لزوم عقلگرایی در تصمیم‌سازی‌ها نوشت: گر از بسیط زمین سیاست عقل منعدم گردد، فضا به سمت خشونتی هدایت می‌شود که بازنده‌ی اصلی آن خواست‌های مدنی اقشار مختلف مردم است.

 

وی خاطرنشان کرد: کاهش ظرفیت گفت‌وگو میان بخش‌های مختلف جامعه، واقعیتی بوده که چندگاهی همه‌ی ما شاهد آن بوده‌ایم.

 

وی ادامه داد: همه‌ باید به معجزه‌ی گفت‌وگو و مشارکت مدنی ایمان بیاوریم و به نقش فرهنگ و هنر در تلطیف فضای جامعه اذعان کنیم چرا که بازگرداندن فضای گفت‌وگو جز با هنر و فرهنگ امکان پذیر نیست.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۳۲:۲۲

دیدگاه های شما