امروز: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: مدیریت سراهای محله‌ شیراز در سال 98 به سمن‌ها واگذار شود

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: مدیریت سراهای محله‌ شیراز در سال 98 به سمن‌ها واگذار شود

بودجه و اعتبارات سال 98 شهرداری شیراز جلسه فوق‌العاده در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در این باره گفت: در جلسه فوق‌العاده کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز اعتبارات فرهنگی و اجتماعی مناطق 2، 5، 3، 10، 4 و 8 شهرداری شیراز و نیز اعتبارات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بررسی و تایید شد.

وی ادامه داد: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، شهرداران مناطق 11گانه شهرداری شیراز را ملزم کرد که برای سال 98 در هر منطقه یک پروژه پیاده راه سلامت تعریف و اجرا کنند.

 

تنوری خاطرنشان کرد: بر اساس چشم انداز و سابقه تاریخی شیراز در محور زندیه مقرر شد ساختمان سابق شهر و روستا نیز در محور زندیه توسط شهرداری شیراز خریداری و به یک بنای فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود.

 

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهرداران مناطق شیراز موظف شدند برای سال 98 پروژه شاخص فرهنگی عمرانی تعریف کرده و گزارش آن را به رییس شورای شهر شیراز ارائه دهند.

 

وی از موافقت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز با واگذاری سراهای محله به سازمان‌های مردم نهاد خبر داد و گفت: به منظور افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان و تقویت سازمان‌های مردم نهاد این کمیسیون با طرح واگذاری سراهای محله‌ها به سمن‌ها موافقت کرد.

تنوری خاطرنشان کرد: براساس آینن نامه این طرح  40 تا 80 درصد درآمد سراهای محله‌ها به سمن‌ها تعلق می گیرد اما مالکیت آنها برای شهرداری شیراز محفوظ می‌ماند.

وی ادامه داد: مدیریت سراهای محله‌ها به صورت فراخوان عمومی به سازمان‌های مردم نهاد واگذار می‌شود و شورای شهر بر این واگذاری نظارت خواهد کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۷:۳۳

دیدگاه های شما