امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر شیراز: باغ مینو و ساختمان شهر و روستا احیا شود

رییس شورای شهر شیراز: باغ مینو و ساختمان شهر و روستا احیا شود

رییس شورای اسلامی شهر شیراز خواستار احیای باغ مینو و ساختمان شهر و روستا به‌عنوان دو مرکز فرهنگی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در حاشیه بررسی بودجه 98 شهرداری شیراز در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا گفت: سرانه فضای سبز در منطقه 2 شهرداری به نسبت دیگر مناطق بسیار محدود است.

وی ادامه داد: باغ مینو در خیابان خیام باید آزادسازی و احیا شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

 

به گفته دستغیب این باغ 40 سال قبل سرسبز بود و فضای سبز منطقه را تأمین کرد.

 

دستغیب اظهار کرد: ساختمان اداره کل اطلاعات، سپاه پاسداران  و باغ مینو به وسعت 5 هکتار در کنار ساختمان شهر و روستا را می‌توان تملک کرد و به فضای سبز و فرهنگی شهر افزود.

 

وی با بیان اینکه هرگونه بلند مرتبه سازی در محور زندیه خیانت به شهر است، اضافه کرد: با مالک باغ مینو، اداره کل اطلاعات و سپاه مذاکره لازم صورت گرفته و آمادگی تهاتر وجود دارد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: 25 نقطه از جمله اولین ساختمان بلدیه شهر شیراز، شهر و روستا، سینما بهمن و سینما مهتاب، ساختمان‌های اطلاعات و سپاه در محور زندیه شناسایی شده و آمادگی تهاتر برای مالکان وجود دارد که می‌تواند به توسعه محور تاریخی زند کمک کند.

 

وی گفت: ساختمان شهر و روستا برای مردم شیراز نوستالژیک است و شرایط فعلی آن در مرکز شهر مناسب نیست و احیای آن به عنوان مرکزی فرهنگی و هنری از مطالبات مردمی است.

دستغیب معتقد است با اجرای طرح های فرهنگی در محور زندیه، مرکز شهر به فضای بدیع و جدیدی برای شهروندان تبدیل خواهد.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز از شهرداران مناطق خواست هرکدام برای سال ۹۸ پروژه جدید و شاخصی معرفی کنند که با احداث یا تکمیل آن در اختیار شهروندان قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۱:۰۲

دیدگاه های شما