امروز: سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر: پارک تعامل و تقارب بین نسلی کودک و کهنسال در شیراز احداث شود

عضو شورای شهر: پارک تعامل و تقارب بین نسلی کودک و کهنسال در شیراز احداث شود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار احداث پارک تعامل و تقارب بین نسلی کودک و کهنسال در شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ساختار جمعیتی کشور به سمت افزایش سن افراد حرکت می‌کند و جمعیت کهنسال بزودی در کشور غالب می‌شود.

 

وی ادامه داد: از طرفی بهینه‌سازی ساختار شهری به نفع کودکان و کهنسالان در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز قرار گرفته است که بر اساس آن می‌توان طرح‌های مشترک فرهنگی برای هر دو نسل کودک و کهنسال در شیراز فعال کنیم.

 

دکتر ناصری افزود: کودکان و کهنسالان در شرایطی به خصوص در حوزه شهرسازی نیازمند بهسازی اماکن فرهنگی و تفریحی و آسان سازی معابر و محل‌های تردد هستند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در گام نخست می‌توان پارک تعامل و تقارب بین نسل کودک و کهنسال را در شیراز ایجاد کنیم.

 

وی اظهار کرد: این پارک با تاسیسات مناسب تفریحی و فرهنگی می‌تواند زمینه تقارب و تعامل بین نسل کودکان و کهنسالان در خانواده‌ها را ایجاد کرده و به لحاظ روانشناسی کودک را به پدربزرگ و مادربزرگ خود نزدیک کند و از طرفی امید به زندگی را در کهنسالان افزایش می دهد.

دکتر ناصری خاطرنشان  کرد: با توجه به سیاست‌های جمعیتی کشور امروز باید شرایط را برای استقبال از جمعیت کودک و کهنسال در آینده نزدیک فراهم کنیم و از طرفی پارک تعامل و تقارب بین نسل کودک و کهنسال می‌تواند بخشی از این زمینه‌سازی باشد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۰:۴۹

دیدگاه های شما