امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر: عزم شهرداری شیراز بر سبز بودن شهر است

عضو شورای شهر: عزم شهرداری شیراز بر سبز بودن شهر است

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتظار سبز بودن شیراز توقع بالایی نیست و متولیان فضای سبز شیراز به این وظیفه شرعی و ملی خود عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» که به مناسبت روز درختکاری سخن می‌گفت افزود:

نام شیراز از گذشته دور تاکنون با سبز بودن و باغات و فضای سبز همراه بوده است و اگرچه با بحران آب و خشکسالی روبرو هستیم اما نمی‌تواند بهانه‌ای برای خشک شدن شیراز باشد

 

وی با اشاره به اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌توانند شاهد خوبی بر این امر باشند گفت: به رغم عدم بستر و خاک مناسب و نیز دارا بودن هوای نامطبوع و آب شور، امروزه شهرهایی مثل دبی و دوحه از زیباترین و به روزترین فضای سبز برخوردارند و در شأن شیراز نیست که با این همه متخصص در امور فضای سبز و کشاورزی در سبز بودن و سبز ماندن شهر ناتوانی باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ادامه داد: سیاحان و زواری که از سده‌ها و هزاره‌های پیش به شیراز مراجعه کرده و در آن سکونت داشته‌اند همه در خاطرات و نوشته‌های خود به سبز بودن شیراز و درختان و گلهای سبز و همیشه زبیا اشاره کرده‌اند. در حالی که امکانات استحصال آب وتوزیع در حد امروز نبوده است، اما امروزه با پیشرفت وتوسعه تکنولوژی شایسته نیست در سبز بودن شیراز درمانده باشیم.

 

مقیمی با اشاره به ضرورت احیاء و بازسازی چاه‌ها و چشمه‌های آب در سطح شیراز و حفر چاه‌های جدید گفت: هیچ آمار و اطلاعات مدونی از وضع موجود فضای سبز شیراز در دسترس نیست و آنچه به دست ما می‌رسد اطلاعات پراکنده و گاهاً موردی است که برخی افراد خود به صورت شخصی جمع آوری نموده‌اند و لازم است سازمان زیبا سازی فضای سبز و پارکهای شیراز به صورت رسمی و علمی بانک اطلاعات فضای سبز و باغات و گیاهان شیراز تهیه نماید تا در طراحی چشم انداز فضای سبز شیراز به صورت سلیقه ای و مقطعی عمل نشود.

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به عزم شهرداری شیراز بر سبز بودن شیراز خاطر نشان کرد: با تفکر سنتی و شیلنگ و تانکر نمیتوان فضای سبز مدرن و در شان شیراز ایجاد کرد.

 

مقیمی در پایان گفت:

مهمترین اولویت کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در بررسی بودجه سال 98 و برنامه سوم توسعه و تقویت فضای سبز شهر شیراز در جهت تامین امنیت و سلامت روانی شهروندان است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۷:۵۶

دیدگاه های شما