امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو هیات رییسه شورای شهر شهر شیراز: بزرگترين عيدي سال نو تكريم خانواده شهداست

عضو هیات رییسه شورای شهر شهر شیراز: بزرگترين عيدي سال نو تكريم خانواده شهداست

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهدا خود بي نياز از ما و ماديات دنيا بودند و راه آسمان پيش گرفتند اما ما وظيفه داريم نسبت به پدر و مادر و خانواده شهدا بي تفاوت نباشيم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دكتر «قاسم مقيمي» كه در آيين تجليل از پدران و مادران شهيد در روز بزرگداشت شهدا سخن مي‌گفت، افزود: اگر همه‌ي هستي خود را براي خانواده شهدا هزينه كنيم ريا نكرده ايم و ذره از ايثار و از جان گذشتگي آنها را نمي توانيم جوابگو باشيم.

رييس كميسيون سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر شيراز، مهمترين ماموريت مديران و مسؤولان نظام را پس از شهادت دانست و گفت

خانواده شهدا بويژه فرزندان شهدا نبايد رها شوند، وظيفه ملي و مذهبي و ميهني ما تسهيل امور شهروندي اين خانواده هاست و شوراي پنجم با صداي بلند تكريم و تجليل از خانواده شهدا را سرلوحه كار خود قرار داده است.

 

وي با تاكيد بر مهجوريت برخي از فرزندان شهدا گفت: نجابت و معصومیت فرزندان شهدا بهانه ای برای فراموشی عده ای از مدیران شده است.

 

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به تعلق کشور به شهدا افزود: شهدا به هیچ دسته و جناحی بدهکار نیستند و بالعکس این مدیران و سیاستمداران هستند که باید میز و منصبشان را مدیون شهدا بدانند.

 

دکتر مقیمی امنیت و آرامش حاکم بر کشور را سرمایه ای دانست که حاصل خون شهدا و مجاهدتهای جانبازان و ایثارگران است و  هشدار داد که نکند اگر کمک یا اقدامی در جهت تسهیل خدمات به فرزندان شهدا و خانواده معزز آنها می‌شود با منت انجام شود و یا صدقه فرض شود.

 

وی با اظهار تاسف از سیاسی کردن هر گونه حرکت و خدمتی در راستای رفاه و آسایش پدر و مادر گرانقدر شهدا گفت: پدران و مادران شهید پدران و مادران ایران هستند و می طلبد هر مدیر و مسوولی در کشور در آستانه سال نو در کنار شادی و نشاطی که برای خانواده خود فراهم می کند، روزی از روزهای عید را به بازدید از خانواده شهدا اختصاص دهد و با اهدا شاخه گلی دل پدران و مادران شهید و روح شهدا را شاد کند.

گفتنی است در حاشیه مراسم با اهدای هدایایی از تعدادی از خانواده های شهدای کارگر تجلیل به عمل آمد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۴:۱۵:۵۲

دیدگاه های شما