امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نماینده اعزامی شورای شهر وشهرداری شیراز به خوزستان: بیشترین نگرانی شیوع بیماری‌های دامی به انسانهاست

نماینده اعزامی شورای شهر وشهرداری شیراز به خوزستان: بیشترین نگرانی شیوع بیماری‌های دامی به انسانهاست

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هیچ نشانه‌ای از شیوع بیماری‌های واگیر و عفونی در خوزستان مشاهده نشده اما خطر سرایت بیماری دامی به انسانها وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» رییس کاروان کمک‌های مردمی شورای شهر و شهرداری شیراز در خوزستان گفت: هنوز نشانه‌ای از وجود یا شیوع بیماری‌های واگیری در مناطق سیل زده خوزستان مشاهده نمی‌شود اما شرایط نگران کننده است.

دکتر مقیمی که همراه با کاروان و موکب کمک‌های شورای شهر و شهرداری شیراز در مناطق در خطر سیل خوزستان و در مجموع شهرهای شوش، شوشتر و محور مواصلاتی چغاد حضور دارد با اعلام این خبر گفت: متاسفانه به جهت تلفات احشام در مناطق آسیب دیده از پیش آمدگی آب و عدم جمع آوری و امحا لاشه‌ی حیوانات شرایط نگران کننده‌ای جهت سرایت بیماری‌های دامی به انسان‌ها وجود دارد و ضروری است تیم‌های آتی اعزامی از شهر شیراز و سایر استانها همراه با اکیپ بهداشت محیط، پاکبانان و وسایل تنظیف و جمع آوری پسماند باشند.

دکتر مقیمی ادامه داد:

اگر چه شیراز هنوز به وضعیت عادی برنگشته و شرایط جوی پایداری ندارد و سیل زدگان هم نیازهای متنوعی دارند اما حق خوزستان باید ادا بشود، خوزستان سهم خودش را در دفاع مقدس پرداخته و امروز وظیفه سایر ایران است که ادای دین به خوزستان کند.

وی افزود: نباید منتظر فراخوان خوزستانی‌ها باشیم باید از خود و کاشانه خود بگذریم همانگونه که خوزستانی‌ها در ۸ سال دفاع گذشتند و به سوی خوزستان حرکت کنیم چرا خوزستان خط اول میهن پرستی و دفاع از مرز و بوم ایرانی بوده و هست.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز که به همراه دکتر لیلا دودمان دیگر عضو شورا در این ماموریت حضور دارند از توزیع متمرکز کمک‌های مردمی شیراز و فارس توسط استانداری فارس، هلال احمر فارس و نیروهای شهرداری شیراز خبر داد ‌‌و گفت: بیشترین نیاز آسیب دیدگان، مواد غذایی، پوشاک و لوازم بهداشتی و پتو است که از هموطنان نوع‌دوست خود می‌خواهیم تا خوزستان قهرمان را تنها نگذارند.

۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۲:۳۳

دیدگاه های شما