امروز: شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سخنگوی شورای شهر خبر داد: تشکیل کمیسیون یاوران شورا و حقوق شهروندی در شورای شهر شیراز

سخنگوی شورای شهر خبر داد: تشکیل کمیسیون یاوران شورا و حقوق شهروندی در شورای شهر شیراز

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، در نشستی که با حضور شهردار منطقه دو و اعضای یاوران شورای این منطقه برخی مشکلات محله‌ها را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «نواب قائدی» در این نشست که به منظور هم اندیشی و همدلی هرچه بیشتر در راستای رفع مشکلات مردم، برگزار شد، گفت: با همفکری اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در صدد هستیم تا کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون یاوران شورا و حقوق شهروندی در شورای شهر شیراز تشکیل شود.

 

قائدی ادامه داد: با تشکیل این کمیسیون به نوعی جایگاه یاوران شورای اسلامی محله‌ها از کمیته به کمیسیون ارتقاء می‌یابد، همچنین ناظر هر منطقه نیز وظیفه بررسی و‌رسیدگی به شکایات منطقه تحت نظارتش را بر عهده خواهد داشت.

 

نواب قائدی افزود: با توجه به اینکه یاوران شورای اسلامی محله‌ها عامل پیوند در برقراری ارتباط شورای شهر و شهرداری با شهروندان هستند، ارتقاء جایگاه آنها در واقع استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت و پتانسیل این قشر از جامعه است که می‌تواند چاره ساز بسیاری از مشکلات و معضلات باشد.

 

سخنگوی شورای شهر و ناظر شورا در شهرداری منطقه دو با تاکید بر انسجام بخشی و ارج گذاری به فعالیت‌های یاوران شورا و همچنین ایجاد ساختار مشخص برای انجام فعالیت‌های آنها، خاطر نشان کرد: ارتباط مستمر و فراگیر بین مدیریت شهری و لایه‌های مختلف اجتماعی در سطح محله‌ها، تطابق بیشتر تصمیمات و سیاستگذاری‌ها با خواست و مطالبات شهروندان و شناسایی دقیق‌تر مشکلات محلی می‌تواند در توسعه و پیشرفت شهر و رفع مشکلات مردم بسیار موثر باشد.

 

عضو هیات رییسه شورای شهر شیراز مقوله حقوق شهروندی و پیگیری مسائل و مشکلات مردم را مهم قلمداد و اظهار کرد: ایجاد امید و انگیزه در مردم و همچنین نهادینه کردن حقوق شهروندی ضرورتی است که باید همواره به آن توجه ویژه‌ای داشت.

 

قائدی یاوران شورای اسلامی محلات را بازوان توانمندی برای شورای شهر و شهرداری دانست وبا بیان اینکه بسیاری از یاوران محله‌های مختلف در جریان سیل اخیر همکاری خوبی با شهرداری داشته اند، گفت: باید فرهنگ، غیرت و میهمان نوازی مردم عزیز شهر شیراز را ارج نهاد و شورای شهر شیراز و شهرداری قدردان مردم فهیم وهمه نهادهای خدمات رسان خواهند بود.

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۱:۵۵:۱۹

دیدگاه های شما