امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: اهالی هنر برای تدوین اساسنامه خانه هنر مشارکت کنند

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: اهالی هنر برای تدوین اساسنامه خانه هنر مشارکت کنند

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز خواستار مشارکت اهالی هنر و صاحب نظران در تدوین اساسنامه خانه هنرمندان شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» در هشتادمین جلسه علنی این شورا با اشاره به بررسی طرح ایجاد خانه هنرمندان در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز هم اکنون در حال تدوین و تصویب اساسنامه خانه هنرمندان برای ارائه به صحن علنی شورا است.

 

وی با قرائت بخشی از اساسنامه خانه هنرمندان شیراز گفت: علاقمندیم اساسنامه خانه هنرمندان با مشارکت و اظهار نظر اهالی هنر و صاحب نظران تدوین و تصویب شد.

 

تنوری خاطرنشان کرد: خانه هنرمندان با مالکیت شهرداری شیراز تاسیس و راه اندازی می‌شود و مکانی برای استقبال از اهالی هنر شیراز خواهد شد.

 

تنوری اضافه کرد: تدوین اساسنامه خانه هنرمندان باید با مشارکت اهالی هنر شیراز صورت بگیرد تا به نیازهای اجتماعی و مشارکتی آنان پاسخ دهد.

 

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: قطعا اظهار نظر اهالی هنر و صاحب نظران می‌تواند آزمون و خطا را در استقرار خانه هنرمندان کاهش داده و به طراحان در دسترسی به اهداف مدنظر در سریعترین زمان ممکن کمک کند.

تنوری با بیان اینکه در شیراز ظرفیت‌های هنری کم نظیری در طول تاریخ وجود داشته است، ادامه داد: از اصحاب رسانه نیز می‌خواهم با پرداختن به این موضوع ما را یاری کنند.

 

وی گفت: خانه هنرمندان شیراز قرار است در قالب یک موسسه فرهنگی و هنری و با مالکیت شهرداری شیراز تاسیس شود.

 

به گفته تنوری تقویت فرهنگ شهروندی، حفظ و توسعه عناصر و نمادهای فرهنگی و هنری، حمایت مادی و معنوی از حقوق فرهنگی و هنری هنرمندان و کمک به انسجام بخشی بین هنرمندان از جمله اهداف مهم خانه هنرمندان شیراز است.

وی افزود: بیش از 24 وظیفه برای خانه هنرمندان پیش بینی شده است.

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۷:۱۷:۲۲

دیدگاه های شما