امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نواب قائدی: محدوده طرح ترافیک شیراز بازنگری می شود

نواب قائدی: محدوده طرح ترافیک شیراز بازنگری می شود

رئیس کمیسیون عمران،حمل و نقل وترافیک شورای شهر شیراز از بررسی اجرای طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باربری و همچنین بررسی و بازنگری محدوده طرح ترافیک شهر شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «نواب قائدی» با تشریح روند بررسی اجرای طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باربری، با اشاره به تلاش این کمیسیون جهت ساماندهی و ایجاد نظم در تردد ناوگان باری شهر شیراز، گفت: با توجه به تکلیف بودجه سال 98 مبنی بر اجرای محدوده قرمز طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باری، سازمان حمل و نقل بار مکلف شد برنامه زمان بندی عملیاتی خود را برای فرآیند اجرایی طرح مذکور به کمیسیون ارائه نماید و طی هماهنگی با ارگانهای مختلف از جمله پلیس راهور، در جهت اجرایی کردن طرح اقدامات لازم را انجام دهد.

 

سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: برای تسریع در روند اجرای این طرح، مقرر شد سازمان حمل و نقل بار هر دو ماه یکبار گزارش پیشرفت کار را به این کمیسیون ارائه دهد تا در صورت وجود موانع احتمالی، کمیسیون بتواند با هماهنگی پلیس راهور و شورای ترافیک استان، نسبت به رفع این موانع اقدامات لازم را انجام دهد.

 

 عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز جابجایی بار و سامانه حمل و نقل درون شهری را حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: اجرای طرح تردد زمانی مکانی ناوگان باری ، تاثیرات خوبی بر شبکه حمل و نقل، کیفیت تردد شبکه معابر و ایمنی آن دارد.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در ادامه سخنان خود به بررسی اجرای محدوده طرح ترافیکی شهرشیراز در این کمیسیون اشاره و بیان کرد:  باتوجه به اینکه بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شهر شیراز در حال انجام است، باید ضمن ارزیابی مجدد طرح ترافیک، یک بازنگری کلی در این خصوص انجام شود.

 

قائدی ادامه داد: تعیین میزان تاثیر توسعه حمل و نقل عمومی و پاک و سیاستهای تشویقی و همچنین تاثیر اجرای طرحهای محدودیتی در کاهش سهم خودروهای شخصی در سفرهای درون شهری و مدیریت ترافیک شهری، از جمله مواردی است که مقرر شد معاونت حمل و نقل و مشاور طرح بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شیراز، مورد بررسی قرار دهند و برای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین در راستای دستیابی به اهداف کمی برنامه، راهکارهای متناسب ارائه دهند.

 

وی افزود: در صورت عدم اجرای طرحهای محدودیتی ترافیک، راهکارها وسیاستهای تشویقی لازم برای مدیریت ترافیک و توسعه حمل و نقل همگانی به خصوص در هسته مرکزی و نقاط ترافیک زا شهر در نظر گرفته خواهد شد.

۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۸:۱۱

دیدگاه های شما