امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون برنامه و بودجه: لایحه عوارض بانک‌ها برای اصلاحات بیشتر به شهرداری شیراز بازگشت

رییس کمیسیون برنامه و بودجه: لایحه عوارض بانک‌ها برای اصلاحات بیشتر به شهرداری شیراز بازگشت

نود و یکمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورا به بررسی عوارض سالیانه بانک‌ها پرداخت.

به گزارش ر‌وابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به زمان ارائه لایحه عوارض شهرداری در بهمن ماه ۹۷ افزود: این کمیسیون به بررسی لایحه دریافت عوارض بانک‌ها پرداخت و به دلیل ارائه نشدن لایحه در موعد مقرر و همچنین ضرورت بررسی بیشتر مقرر شد به شهرداری برگردد.

 

وی افزود: اصلاح مصوبه شورای اسلامی مبنی بر انعقاد قرارداد بانک شهر به میزان ۵ هزار میلیارد ریال در چارچوب پروژه‌های مصوب در بودجه شهرداری شیراز نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد اصلاحات مورد نظر از سوی شهرداری صورت گیرد و دوباره به کمیسیون برگردد.

وی از بررسی اصلاح تعریف مواد عوارض شغلی صاحبان حرف، پیشه و مشاغل خدماتی خبر داد و افزود: مقرر شد اداره تشخیص و وصول درامد شهرداری گزارشی سهم درامدی شهرداری ناشی از تصویب این لایحه و نسبت آن در بودجه سالیانه به کمیسیون ارائه شود، همچنین اتاق اصناف گزارشی از تعداد واحدهای صنف‌های مختلف به شورای شهر ارائه و کمیته‌ی حقوقی نسبت به تشکیل جلسه‌ی مجدد با حضور اتاق اصناف به منظور ارائه‌ی نقطه نظرها و جمع بندی موضوع اقدام کند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در این کمیسیون همچنین پس از اصلاح طرح پیشنهادی دستورالعمل نحوه نظارت بر عملکرد شهرداری و سازمانهای مشمول بند ۳۲ ماده ۸۰ قانون شوراها، پیشنهاد شد، کمیته‌ای متشکل از سه نفر از اعضای منتخب شورا، نظارت بر عملکرد اداره کل روابط عمومی شهرداری شیراز را بر عهده گیرد.

 

۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۰۹:۴۶

دیدگاه های شما