امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: عملیات لوله گذاری دفع آبهای سطحی در منطقه دو شهرداری شیراز اجرا می‌شود

قائدی: عملیات لوله گذاری دفع آبهای سطحی در منطقه دو شهرداری شیراز اجرا می‌شود

عضو شورای شهر شیراز و ناظر شورا در شهرداری منطقه دو از اجرای عملیات لوله گذاری دفع آب‌های سطحی در نقاطی از منطقه دو شهرداری شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «نواب قائدی» با اعلام این خبر گفت: در ادامه عملیات لوله گذاری دفع آب‌های سطحی که سال گذشته در محله‌های مختلف اجرا شد، طبق اولویت بندی و به منظور تکمیل و به نوعی ادامه پروژه لوله‌گذاری در محله‌های دیگر، با بررسی و بازدیدهای میدانی از منطقه دو شهرداری، نقاط در معرض آب گرفتگی در سطح منطقه شناسایی، که به زودی عملیات اجرای لوله گذاری دفع آب‌های سطحی در این نقاط آغاز می‌شود.

 

 قائدی افزود: علاوه بر پروژه لوله گذاری آبهای سطحی، جدول گذاری و کانیوگذاری معابرفرعی نظیر کوچه‌های برخی از نقاط منطقه نیز در دستور کار است.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، عملیات لوله گذاری و هدایت آب‌های سطحی را یکی از برنامه‌های اساسی این شهرداری اعلام کرد و افزود: هدف از اجرای این پروژه جمع آوری، هدایت و دفع آب‌های سطحی، حفظ بهداشت محیط زیست، رفاه و آسایش شهروندان و توسعه زیرساخت‌های شهری است.

 

وی تصریح کرد: خیابان‌های وصال جنوبی، مشیر شرقی، برخی نقاط گلکوب و شهرک بهار و... از جمله نقاطی هستند که به زودی عملیات لوله گذاری در این نقاط اجرایی می‌شود.

 

عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای شهر شیراز، با بیان اینکه پروژه هدایت و دفع آب‌های سطحی در بعضی نقاط دیگر این منطقه نیز اجرا خواهد شد، افزود: خیابان محراب از جمله خیابان‌هایی است که سال گذشته چندین مرتبه مورد بازدید قرار گرفت و در حال حاضر بحث آبهای سطحی این خیابان در دست بررسی و طراحی است و بنا داریم 3 کیلومتر از محله محراب که در اولویت اجرای این طرح است، اجرای عملیات لوله گذاری آبهای سطحی صورت گیرد.

 

قائدی ادامه داد: با توجه به اهمیت بلوار تشریفاتی مدرس به عنوان یکی از محورهای مهم و پرتردد شهر شیراز، طرح بهسازی کانال آبهای سطحی این محور به طول 3 کیلومتر نیز در دستور کار است.

 

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به لوله گذاری دفع آب‌های سطحی بلوار سیبویه، این منطقه از شهر را نیز از جمله نقاط مهم کلانشهر شیراز برشمرد و افزود: طرح لوله گذاری بلوار سیبویه یعنی حد فاصل دروازه کازرون تا بلوار مدرس به طول تقریبی 4 ونیم کیلومتر مهیا برای اجراست وبه زودی این طرح نیز از سوی معاونت فنی عمرانی شهرداری شیراز، اجرایی می شود

 

ناظر شورای شهر در شهرداری منطقه دو در بخش دیگری از سخنان خود با اذعان به اینکه  پروژه‌های عمرانی شهری مختلفی که حاصل تلاش پرسنل شهرداری منطقه دو است در محدوده این شهرداری در حال اجرا می باشند، گفت: غالب این پروژه ها مربوط به توسعه و ساماندهی فضای سبز، هدایت و دفع آبهای سطحی، پیاده رو سازی و همسان سازی معابر، روکش آسفالت، فضاهای تفریحی و ورزشی، کانیوگذاری و جدول گذاری، اصلاح هندسی و...هستند.

۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۴:۰۴:۱۲

دیدگاه های شما