امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز: خیابان غذا در شب‌های ماه رمضان راه اندازی می‌شود

رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز: خیابان غذا در شب‌های ماه رمضان راه اندازی می‌شود

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر شیراز ، «خیابان غذا» همزمان با لیالی ماه مبارک رمضان در شیراز راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در هشتاد و یکمین جلسه علنی این شورا، مبنی بر راه اندازی خیابان غذا در شب‌های ماه مبارک رمضان از نیمه اول ماه، با قید دو فوریت تصویب شد.

 

«سولماز دهقانی» رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز گفت: با توجه به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان و به منظور استفاده از این ظرفیت و رویداد مذهبی به منظور ایجاد فضای شادی، نشاط و تحرک شهروندان روزه‌دار شیرازی و معرفی ظرفیت‌های خوراکی شهر شیراز و همچنین فراهم کردن امکان زیست شبانه در شهر، این طرح با دوفوریتی با قید سه بند ارائه شد.

 

وی افزود: اولویت با ارائه غذاهای سنتی و سالم ، جایگزین کردن ظروف گیاهی قابل بازیافت به جای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و برگزاری مراسم و آیین‌های فرهنگی، مذهبی همزمان با اجرای خیابان غذا در این بندها قیدشده است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح به صورت ازمایشی می‌تواند گام موثری در راستای ارزیابی فضای شهر ی شیراز در خصوص ایجاد خیابان‌های غذا باشد.

 

به گفته ‌دهقانی این طرح مشروط به مشروط بر دریافت مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح از سوی شهرداری، نداشتن بار مالی برای شهرداری، انتخاب خیابان و تامین امنیت مکان از سوی شهرداری اجرا می‌شود.

۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۵:۴۵:۴۸

دیدگاه های شما