امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مقیمی: وجود معتادان متجاهر برای شهروندان شیرازی آزاردهنده شده است

مقیمی: وجود معتادان متجاهر برای شهروندان شیرازی آزاردهنده شده است

افزایش ظرفیت کمپ ماده ۱۶ به منظور ساماندهی معتادان متجاهر در کمیسیون سلامت، محیط زیست و‌خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و‌خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حضور معتادان متجاهر در سطح شهر بر ظرفیت گردشگری تاثیر دارد و سبب آزار و اذیت همشهریان نیز می‌شود.

 

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جمع آوری معتادان برای آغاز سال نو افزود: این اقدام باید به صورت اصولی و در تمام سال اجرایی شود و تنها به زمان خاصی بسنده نکنیم.

 

دکتر مقیمی بر ضرورت همکاری همه نهادهای ذیربط در امر ساماندهی معتادان متجاهر تاکید کرد و گفت: نباید همه وظایف تنها بر دوش شهرداری باشد بلکه به همراهی و همکاری دیگر نهادهای اجتماعی و امدادی نیاز است.

 

وی افزود: شهرداری شیراز ظرفیتی برای بانوان معتاد متجاهر نیز ایجاد کرد اما از آن استفاده نمی‌شود.

 

دکتر مقیمی از اجرای مراحل پیشگیری از اعتیاد خبر داد و افزود: برگزاری جلسه‌های آموزش مهارت زندگی و اجتماعی ویژه کودکان، آموزش مهارت‌های فرزند پروری در محله‌های پر آسیب و پیشگیری از استفاده معتادان از روش‌های صنعتی از مراحل پیشگیری ارائه شده از سوی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی است.

وی افزود: مقرر شد نظرات اداره‌های مرتبط به بحث ماده ۱۶، جمع آوری و در اختیار معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قرار گیرد و پس از آن جلسه‌ی مشترک استانداری و مدیران مربوطه به منظور بررسی کارشناسی برگزار شود.

 

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ارائه روش‌های مدیریت آبخیز داری شهری شیراز نیز در دستور کار قرار گرفت.

 

دکتر مقیمی افزود: مقرر شد پارک علم و فناوری طرح را با همه‌ی جوانب و اداره‌هایی که با آن مرتبط هستند به کمیسیون ارائه دهد تا پس از آن با نهادهای مرتبط جلسه‌ای برگزار شود.

۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۰:۱۵:۳۷

دیدگاه های شما