امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارش عضو شورای شهر شیراز از اقدامات کاروان کمک‌های مردمی در سیل خوزستان

گزارش عضو شورای شهر شیراز از اقدامات کاروان کمک‌های مردمی در سیل خوزستان

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز اقدامات و فعالیت های کاروان کمک‌های شورا و شهرداری شیراز در خوزستان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با تشریح اقدامات و فعالیت‌های کاروان کمک های  مردمی شورای شهر و شهرداری شیراز اعزامی به استان خوزستان گفت: با توجه به خطر بروز سیل در استان خوزستان و نیاز به امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی، بهداشتی و رفاهی و نظر به انتخاب استان فارس بعنوان استان معین خوزستان، و نظر به حساسیت کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نسبت به تامین و حفظ بهداشت و سلامت روانی و اجتماعی شهروندان و احتمال تسری بیماری‌های واگیردار و عفونی از سوی استان های سیل زده به استان فارس و شهر شیراز، مقرر شد این کمیسیون با تشکیل تیم درمانی وخدمات رفاهی ضمن استقرار در مناطق در خطر سیل استان خوزستان به بررسی   خطرات و آسیب های احتمالی و ارائه راهکاری جهت پیشگیری بپردازد.

مقیمی ادامه داد :همچنین در همین راستا و پس از پیشنهاد کمیسیون، شورای شهر مقرر کرد تا تیم اعزامی در معیت تجهیزات و دستگاه‌ها و ماشین آلات راه سازی به بازسازی راه‌ها  و معابر آسیب دیده و نیز احداث سیل بند  اقدام نماید.

 

رئیس کاروان کمکهای شورای شهر و شهرداری شیراز با اشاره به رایزنی‌های گسترده‌ای که با خیرین و نیکوکاران داخل و خارج از کشور انجام پذیرفته است، گفت : با هماهنگی خیرین تعداد هزار  تخته پتو به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال خریداری و به منطقه شوشتر ارسال شد و با هماهنگی هلال احمر فارس در شهر شوشتر و منطقه شعیبیه شهرستان باوی و روستاهای گرفتار در سیل توزیع شد.

 

 وی با اشاره به تهیه و توزیع پوشاک ویژه بانوان به ارزش ۵۰۰ میلیون ریا ل در مناطق در خطر سیل خوزستان ادامه داد: همچنین با همت خیرین کار خرید و بسته بندی اقلام غذایی، بهداشتی و مایحتاج کودکان به ارزش بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام و با هماهنگی جمعیت هلال احمر استان فارس در مناطق شعیبیه، شهرستان باوی و روستاهای گرفتار در سیل توزیع شد.

  

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: بنا بر ضرورت، شهرداری شیراز تعداد 6 دستگاه کامیون، 2 دستگاه لودر، 2 دستگاه تریلی به منطقه ی در معرض خطرسیل خوزستان ،با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان فارس اعزام و در منطقه شوشترمستقر کرد.

 

وی افزود:با توجه به نیاز بخش اسماعیلیه و روستاهای آن نسبت به احداث خاکریز و سیل بندبا همکاری سپاه فجر استان و تلاش شبانه روزی ماشین آلات شهرداری باحجم 1500 تن خاکریزی انجام شد تا  خطر سیل و آبگرفتگی  از 15 روستای بخش اسماعیلیه دور شود.

 

دکتر مقیمی با اشاره به اسقرار سرویس بهداشتی و حمام  سیار 24چشمه در اردوگاه 200 خانواری منطقه شعیبیه گفت: جهت توزیع متوازن و مدیریت شده  اقدامات و فعالیتها و تلاشهای  تیم های اعزامی از شیراز و استان فارس به استان خوزستان قریب به 300 نفر ساعت در جلسات هماهنگی مدیریت بحران استان فارس، مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری، مدیرکل هلال احمر فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز  و معاونین مربوطه شرکت نموده  تا همکاری و تعامل سازنده در ارائه خدمات به مناطق سیل زده انجام شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز  ادامه داد: مهم ترین ماموریت ما در این سفر بررسی نیازهای  درمانی و بهداشتی مناطق درگیر سیل شهرستان‌های شوش، شوشتر،چغار زنبیل، بخش اسماعیلیه، اهواز، حمیدیه بود تا هماهنگی‌های لازم برای جلوگیری از شیوع بیماریهای عفونی و  واگیر دار انجام شود.

 

وی تاکید کرد: جمع آوری حیوانات تلف شده تهیه پشه بند، سم پاشی منطقه جهت جلوگیری از هجوم حشرات و ملخها، شناسایی کانون‌های بیماری زا وکنترل بیماریهای واگیردار و غیر واگیر از جمله اقدامات مهمی بود که در طی پنج روز استقرار تیم اعزامی از شورا و شهرداری در منطقه خوزستان انجام شد.

دکتر مقیمی با اشاره به اقدامات جانبی انجام شده در این ماموریت گفت: با توجه به خطر  آسیب به پست 400 کیلو ولت برق  شهر مهزیار در محدوده ای به مساحت چهارهکتار با همراهی ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس سیل بند ایجاد شد.

وی در پایان گفت: هماهنگی و تشکیل جلسه با مدیر کل بحران استانداری خوزستان، فرمانداری اهواز و اعلام آمادگی شورای شهر و شهرداری شیراز جهت هرگونه همکاری در آینده از دیگر برنامه های این کاروان بود .

۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۳:۲۱:۳۵

دیدگاه های شما