امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر شیراز: نگاه‌ها به شورای شهر و شهرداری تنزل پیدا کرده است

رییس شورای شهر شیراز: نگاه‌ها به شورای شهر و شهرداری تنزل پیدا کرده است

به اعتقاد رییس شورای شهر شیراز مهمترین دستاورد شوراها، ایجاد یک اتاق گفت و گو و فکر است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در همایش روز ملی شوراهای شهر و روستا در استان فارس گفت: گفت‌وگو و انتقال تجارب از جمله اهداف شوراهاست و به این منظور در هر شهر یک اتاق گفت‌وگو و فکر تشکیل شده است.

 

وی افزود: از عمر شوراهای شهر و روستا بیش از 21 سال نمی‌گذرد و اگر این نهاد به عنوان نهادی نوپا تلقی شود باید در جهت استحکام آن تلاش کرد.

 

دستغیب با اشاره به اینکه شوراها باید انتقادپذیر باشند، افزود: متاسفانه در برخی موارد نظارت شوراهای شهر ضعیف است و تنها به بیان نطق‌های پیش از دستور بی ثمر و یا تذکراتی به شهرداران خلاصه می‌شود.

 

دستغیب ادامه داد: شوراها نباید از آن طرف بوم بیفتند  و مدافع بی قید و شرط شهردار یعنی وکیل البلدیه شوند.

 

رییس شورای شهر شیراز با تاکید بر لزوم مقابله با هرگونه افراط و تفریط گفتتذکر فی نفسه کار بدی نیست و در برخی موارد  بیان نقاط ضعف شهرداری بد نیست و اگر مشکلات با مذاکره و مباحثه برطرف نشود، شورای شهر باید وارد عمل شود.

دستغیب افزود: ذکر این نکته ضروری است که اعضای شورا نباید به امید امتیاز و انتصاب، مدافع بی قید و شرط شهردار باشند

 

وی اظهار کرد: یادمان نرود سوگند خورده‌ایم مدافع حق مردم باشیم.

دستغیب با اشاره به فعالیت شوراهای شهر و روستا به عنوان یکی از ارکان اصلی کشور در کنار قواهای سه‌گانه گفت: در سال‌های اخیر نگاه به شورای شهر و شهرداری‌ها به حدی تنزل کرده که برخی دستگاه‌ها، شهرداری را گاو شیرده می‌بینند به گونه‌ای که دستگاه‌های اجرایی هرجا سیل و زلزله‌ای باشد و یا کسری بودجه داشته باشند اولین جایی که سر می‌زنند شهرداری‌هاست.

۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۶:۲۵

دیدگاه های شما