امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار مشترک روسای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای شیراز و بوشهر

دیدار مشترک روسای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای شیراز و بوشهر

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار با رییس کمیسیون شورای اسلامی شهر بوشهر بر ضرورت همکاری دو جانبه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، «احمد تنوری» در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی مردم دو شهر شیراز و بوشهر گفت: همواره مردم شیراز و بوشهر ارتباطات گسترده فرهنگی و تاریخی داشته‌اند و در ساختار فرهنگی یکدیگر تاثیرگذار بوده‌اند‌.

 

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی از جمله راه اهن و بزرگراه شیراز _ بوشهر می‌تواند دامنه این ارتباطات فرهنگی و اجتماعی را گسترده تر کند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: شهروندان بوشهری همواره برای بهره‌گیری از امکانات درمانی، گردشگری و تفریحی و اقتصادی، شیراز را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند و حتی برخی شیراز را به عنوان شهر دوم خود انتخاب کرده‌اند و در شیراز سرمایه گذاری اقتصادی کرده‌اند.

 

وی افزود: آمار دقیقی از بوشهری‌های مقیم شیراز وجود ندارد اما می‌توان به راحتی تصریح کرد که بوشهری‌ها جامعه اثرگذاری در شیراز هستند.

 

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: شهروندان شیراز هم معمولا به دلیل مسافت کم، بوشهر و شهرهای ساحلی مثل گناوه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.

 

خانم «طاهره شمشیری» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر نیز در این دیدار بر ضرورت همکاری و تعامل دو جانبه برای بهره‌گیری از تجارب کلانشهر شیراز تاکید کرد.

 

وی خواستار استفاده از تجارب شیراز در حوزه توسعه بافت تاریخی، گردشگری، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در شیراز شد.

۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۸:۲۰

دیدگاه های شما