امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: کارگران، سربازان خط اول رونقِ تولید و ابطالِ سیاست‌های تحریم هستند

دستغیب: کارگران، سربازان خط اول رونقِ تولید و ابطالِ سیاست‌های تحریم هستند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کارگران، سربازان خط اول رونقِ تولید و ابطالِ سیاست‌های تحریم هستند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید احمدرضا دستغیب» در صحن علنی شورا با گرامیداشت نهم اردیبهشت روز ملی شورا های اسلامی شهر و روستا، این روز را تجلی دو اصل جمهوریت و اسلامی دانست و افزود: اگر بپذیریم شهر و روستا آثار ماندگار و تاریخی بشر در واحد جغرافیایی و اجتماعی است که فارغ از کالبد فیزیکی و بی‌جان، محل زیست انسان‌ها و اصول و ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی را بنا می‌کند، بی شک حکمران شهری باید بر راهکارهای مشارکت جویانه مبتنی بر خرد جمعی استوار شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: شهرها و روستاها محل تجلی ارزش‌ها و باورهای متعالی الهی و انسانی و مرکز مهم ساخت تمدن‌های بشری است که حکمران خوب شهری با بکارگیری عناصری از مشارکت، برابری، شفافیت، پاسخگویی، قانون‌مداری، وفاق‌گرایی و بینش راهبردی می‌تواند نقش مهم و اثرگذار در ساخت این تمدن بشری داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا برگرفته از رای و اراده عمومی مردم است افزود: فرهنگ شورایی در طول دو دهه گذشته توانسته دسترسی به سیاست‌های کلان الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت را تسهیل کند و تجربه‌ای نوین از حکمران خوب شهری و مشارکت محور به نمایش بگذارد.

 

دستغیب ادامه داد: با گذشت دو دهه از عمر شوراهای اسلامی شهر و روستا شناخت نقاط ضعف و قدرت این نهاد مبارک بیش از پیش احساس می‌شود .

 

وی خاطر نشان کرد: این نهاد انتخابی در کنار تربیت مدیرانی برگرفته از متن مردم، با تمرکز زدایی از منابع و اختیارات، نظامی تصمیم ساز و مستقل از دیگر قوا را پایه گذاری کرده اما همچنان تا رسیدن به اهداف والای خود در آفرینش الگوی اسلامی -ایرانی پیشرفت، نیازمند استقلال بیشتر و واگذاری افزونتر اختیاراتِ پیش بینی شده در قانون اساسی است.

 

به گفته دستغیب: ادامه حمایت‌های مردمی و حاکمیتی از شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌تواند مداخله مدنی و شهروندی، همراه با بینش راهبردی مبتنی بر توسعه انسانی پایدار را در حکمرانی خوب شهری مستقر کند.

 

وی با اشاره به ۱۱اردیبهشت روز کارگر، کارگران را سربازان خط اول رونقِ تولید و ابطالِ سیاست های تحریم دانست و ادامه داد: وجود کارگران از بدو آفرینش بشر بر روی کره خاکی رقم خورده و نقش آنان در سازندگی در تمامی تاریخ عمر بشریت غیرقابل انکار است.

دستغیب افزود: در شرایط رکود اقتصادی حاکم بر بازارهای کشور و نیز افزایش روزافزون تحریم‌های دولت استکباری آمریکا علیه کشورمان، تنها دستان زخم خورده کارگران است که می‌تواند رنج و سختی دوران را بکاهد.

وی ادامه داد: انتظار است همراه با تلاش کارگران در عرصه تولید، دولتمردان و صاحبان صنایع و ثروت نیز برای بهبود شرایط کار و زندگی کارگران بکوشند و با سیاست های حمایتی خود کام این عزیزان را شیرین نگاه دارند.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با گرامیداشت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد فرزانه و صاحب علم آیت الله دکتر مطهری و روز معلم افزود: استاد شهید مطهری از پایه گذاران فکری انقلاب اسلامی و از عالمان پیوند دهنده حوزه و دانشگاه بود که در خط مقابله با جریانات انحرافی و التقاطی، همچون کوهی از علم و دانش ایستادگی می‌کرد.

وی ادامه داد: تمجید امام راحل از این شهید بزرگوار در تسلیت نامه پس از شهادت ایشان، خود گویای جایگاه با ارزش شهید مطهری در انقلاب، دانشگاه و حوزه است.

دستغیب گفت: معلمان ایران اسلامی نیز در جایگاه رسالت و آموزش، الگوی شایسته ای برای ترویج زندگی اسلامی-ایرانی در بین جوانان هستند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: همه ما از محبت معلم در دوران مدرسه و دانشگاه برخوردار شده و حس خوب تعلیم و تعلم از آموزگارانمان را درک کرده‌ایم.

به گفته وی، وجود معلمان ضامن سلامت فکری و رونق علم و دانش در هر کشوری است بنابراین تکریم معلمان، تکریم ساحت علم و اندیشه است.

دستغیب همگان را به رعایت حرمت معلم سفارش کردو افزود: انتظار داریم با تدبیر دولتمردان در شرایط کار و زندگی معلمان عزیز نیز رونق حاصل شود.

۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۶:۵۹:۱۸

دیدگاه های شما