امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر: شهرداری شیراز در جذب نیرو به مر قانون توجه کند

عضو شورای شهر: شهرداری شیراز در جذب نیرو به مر قانون توجه کند

عضو شورای شهر شیراز خواستار توجه شهردار به اصلاح ساختار چگونگی جذب نیرو در شهرداری شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، دکتر «قاسم مقیمی» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با اشاره  به آیین نامه استخدام کارکنان شهرداری های کشور مصوب ۱۳۸۱/۰۸/۱۵ هیات وزیران خواستار ارائه توضیح شهردار شیراز در خصوص چگونگی جذب نیروهای جدید شد.

دکتر مقیمی گفت:  بکارگیری هرگونه نیرویی منوط به موافقت شورای شهر، وزارت کشور و یا سازمان برنامه و بودجه است.

وی با تذکری به شهرداری شیراز  افزود: ماده ۱۱ این آیین‌نامه نیز بر تایید صلاحیت‌های عمومی و اجتماعی مستخدمین در شهرداری‌ها و مواد ۱۲،۱۳،۱۴،۲۱ مجددا بر استخدام هرگونه نیرویی در شهرداری با امتحان و تایید وزارت کشور مجاز دانسته شده است.

 

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: بنابر شواهد نه شورا تاکنون مجوزی صادر نموده است و نه وزارت کشور درطول دوسال گذشته آزمونی برگزار کرده است.

دکتر مقیمی خاطرنشان کرد: اگر ازمون و یا مجوزی هم باشد حق با نیروهای خدوم شرکتی است که سال‌هاست در شورا و شهرداری خدمت رسانی می‌کنند

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: ضروری است مقرر کنید نهایتا ظرف مدت یک هفته کلیه استعلامات، مدارک تحصیلی، موقعیت شغلی و نوع استخدام نیروهای جدیدالورود به شورای شهر اعلام و ارسال شود تا ضمن بررسی وضع موجود، نسبت به هرگونه ورود و انتصاب نیروها در آینده عمل به مر قانون سرلوحه کار شهرداری قرار گیرد.

۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۷:۰۲:۵۵

دیدگاه های شما