امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تصویب بیانیه چشم انداز شیراز ۱۴۲۰ در شورای شهر شیراز

تصویب بیانیه چشم انداز شیراز ۱۴۲۰ در شورای شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز بیانیه پیشنهادی شهرداری درخصوص «چشم انداز شیراز ۱۴۲۰» را تصویب کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، «نواب قائدی» سخنگوی شورای شهر شیراز در حاشیه هشتاد و دومین جلسه علنی این شورا گفت: این بیانیه با شعار «شیراز؛ پایتخت فرهنگ و تمدن پارسی» برای توسعه شیراز در بیست سال اینده توسط شهرداری تنظیم و به تصویب شورای شهر رسید.

 

وی ادامه داد: بر اساس این سند شهرداری شیراز با توجه به مطالعات راهبردی انجام شده خود را نسبت به تحقق آن متعد می‌داند.

 

قائدی افزود: شیراز ۱۴۲۰؛ متکی بر قابلیت‌ها و منابع با ارزش خود و ارتقای ظرفیت‌های توسعه‌ای درون زا، به اقتصادی رقابت پذیر و ارزش افرین مبتنی بر فعالیت‌های گردشگری و ارائه خدمات برتر و پشتیبان تولید در پسکرانه خلیج فارس تبدیل شده و زمینه ساز فرصت‌های نوین سرمایه‌گذاری است.

 

وی اظهار کرد: در بیانیه شیراز ۱۴۲۰؛ رخ نمای فرهنگ، هنر و معماری متعالی  ایرانی_ اسلامی، با ارج نهادن به داشته‌های با ارزش خود و ترکیب هنرمندانه آن با ایده‌های نو، زیباترین شهر تاریخی_فرهنگی خاورمیانه لقب گرفته است.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: شیراز ۱۴۲۰؛ روایتگر میراث و ارزش‌های برتر تاریخی_فرهنگی و الهام بخش صلح و دوستی؛ شهری که ضامن پاسداشت میراث گذشته ، با خلق آثار و ارزش‌های نو؛ پایتخت رویداد و رخدادهای فرهنگی، علمی و هنری در سطح ملی و فراملی است و در بستر حیات اجتماعی، زاینده نشاط و امید به زندگی است.

 

وی افزود: در این بیانیه چشم انداز، شیراز ۱۴۲۰؛ بواسطه بهره برداری پایدار از منابع با ارزش زیست محیطی، فرهنگ شهروندی و تدابیر خردمندانه و نوآورانه، راهنمای ملی در حفظ ارزش‌های طبیعی و زیست محیطی، الگویی برای شهر پاک ایرانی و ملقب به عنوان شهر زیست پذیر و دوست دار محیط زیست است‌.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شیراز ۱۴۲۰؛ ضمن رشد و‌توسعه زیرساختهای نوین شهری، با تکیه بر سیستم حمل و نقل همگانی و‌سبز با اولویت حرکت پیاده، دارای حمل و‌نقلی پایدار، ایمن، انسان محور و هوشمند، و زیبنده به شهروندانی آگاه و متعهد به فرهنگ ترافیکی است.

 

به گفته نواب قائدی شیراز ۱۴۲۰؛ با تکیه بر سرمایه انسانی و اجتماعی و روز امد در برخورداری از زیرساخت‌ها و فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی، الگوی موفق مدیریت هوشمند شهری مبتنی بر «خدمات رسانی آسان و سریع»، «شفافیت و دسترسی آزادانه به اطلاعات»، «مشارکت پذیری و اعتماد شهروندان» زمینه ساز همکاری‌ها و گفت‌وگوهای منطقه‌ای، ملی و فراملی است.

۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۰۹:۱۶:۳۰

دیدگاه های شما