امروز: پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: قصد توهین به هیچ قوم، طایفه و یا شخصی نداشتم

دستغیب: قصد توهین به هیچ قوم، طایفه و یا شخصی نداشتم

توضیحات سیداحمدرضا دستغیب رییس شورای اسلامی ‌شهر شیراز در خصوص اتفاقات روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه این شورا

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ان اکرمکم عندالله اتقیکم

 

پیرو برخی اتفاقات رخ داده در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز در مورخ ۹۸/۲/۱۱  لازم است مواردی را به استحضار مردم عزیز شیراز برسانم:

 

۱- آنچه‌ در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر شد، یک گفت‌وگوی کاملا دو طرفه تخصصی در مورد نحوه اداره جلسه شورا ، بین دو نفر از اعضا بوده و هرگز  عمومیت نداشته؛ اینجانب در بیان خود به هیچ عنوان قصد توهین به قوم، طایفه و یا شخصی را نداشتم. البته اختلاف سلیقه و رأی در هر جمعی حتی اگر از یک لیست و گروه باشند، طبیعی است.

 

۲- همه‌ی انسان‌ها بندگان خدایند و هیچ امتیاز و برتری بین آنان وجود ندارد. اینجانب همواره بر وحدت همه اقشار، اقوام و طوایف ایرانی و حفظ حقوق شهروندی آنان تأکید داشته و دارم و همچنان بر عهدی که با موکلان خود برای حفظ حقوق شهروندان بسته‌ام، وفا دارم.

 

۳بر خود فرض می‌دانم  ضمن عذرخواهی از همه شهروندان با فرهنگ شیراز که از اتفاق پیش آمده مکدر شده‌اند، تأکید کنم که شهر شیراز رنگین کمان زیبایی از اقوام مختلف و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی است که همه اقوام ساکن در آن، قرن‌ها با صلح و صفا زندگی و  وصلت کرده‌اند. و من به وجود همه ی اقوام افتخار می‌کنم و احترام می‌گذارم.

 

۴در جایگاه رییس شورای اسلامی شهر شیراز امیدوارم همچنان مسیر توسعه بر مبنای اندیشه‌های انسان محور در این کلان‌شهر تاریخی و فرهنگی جاری و ساری باشد و از هر اقدامی برای توسعه پایتخت فرهنگی ایران اسلامی و سومین حرم اهلبیت و جلب رضایت شهروندان  فروگذار نخواهم کرد.

 

سیداحمدرضا دستغیب

۹۸/۲/۱۳

۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۹:۳۵:۵۷

دیدگاه های شما


علی (1398/02/14 - 15:18:57):

سلام

به نظر من بند4 اضافی بود و نباید عذر خواهی میکرد.

عذرخواهی در عرف یعنی قبول رسمی اتهامات و اشتباهات.این امر باعث جری شدن امثال آقای حاجتی میشه.

ضمن این‌که ههمانطور که آقای دستغیب گفت شهروندی با سکونت در شهر تحقق پیدا نمیکنه .کسی که در جوامعی مثل نورآباد ممسنی که برارزش قدرت و زور رشد کرده است باید همانگونه جواب بدن.

مشکل قانون شورا ها است که هر کسی حق ورود به شورای شهر شیراز را پیدا میکنه

برای عضویت در شکرا فرد باید از سنین کودکی و حداقل مقاطع دبستان و راهنمایی که شخصیت فرد شکل میگیرد در اتمسفر اجتماعی شیراز بزرگ بشه تا فرهنگ شهرنشینی تا حدی نهادینه شود.نه اینکه به صرف ایرانی بودن در شورای شهر وارد بشه.

وظایف شورای شهر منطقه ای هست و با وظایف نماینده مجلس که کشوری و ملی هست متفاوت و متمایز هست.

لطفا این نظرات را به اعضای شورای شهر منتقل کنید.

اکثریت مردم شیراز نسلت به اهالی نوراباد نظر آقای دستغیب را دارند.

چرا حقایق را باید پشت الفاظی همچون رعایت احترام حقوققومیتها پنهان کنیم.

خود لرها هم همین نظر را دارند.