امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار صمیمانه یاوران شورای شهر با رییس و اعضای شورای شهر شیراز

دیدار صمیمانه یاوران شورای شهر با رییس و اعضای شورای شهر شیراز

جمعی از اعضای یاوران شورای اسلامی شهر شیراز با رییس و اعضای این شورا دیدار کرده و مشکلات مناطق خود را مطرح کردند‌.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در این گفت: همفکری اعضای شورای شهر با یاوران یک زبان مشترک برای توسعه متوازن شهر را به وجود می‌آورد.

 

وی افزود: یاوران شورای شهر اگر نقاط ضعفی را می‌بینند با توجه به وظایف خود باید به ناظر منطقه انتقال دهند و با پیگیری‌های خود در راستای رفع مشکلات گام بردارند.

وی پیشنهاد کرد یاوران شورای شهر در صحن علنی حضور پید کنند

 

دستغیب  افزود: حضور یاوران در صحن علنی شورای شهر، در نوع نگاه و همفکری با اعضای شورای شهر موثر خواهد بود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با انتقاد از انعکاس برخی مطالب در فضای مجازی افزود: در مراودات باید به گونه‌ای باشیم که پل‌های پشت سر خودمان را خراب نکنیم، یاوران شورای شهر باید با انتقادهای سازنده خود شورای شهر را یاری کنند.

 

وی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان ادامه داد: باید دلخوری‌ها را کنار بگذاریم و دست در دست هم دهیم و مشکلات مردم را رفع کنیم.

 

دستغیب خاطرنشان کرد: باید جلساتی با حضور یاوران شورای منطقه، ناظر منطقه و شهردار منطقه در راستای رفع مشکلات مردم برگزار و گزارش آن به شورا ارائه شود.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: همکاری با شورای شهر در حوزه نظارت و مشارکت مردم مهمترین ماموریت یاوران شوراهاست.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیدعبدالرزاق موسوی» در دیدار با یاوران شورای شهر شیراز گفت: طرح شورا یاری‌ها در شورای عالی استانها مصوب شد که در آن شرح وظایف، نحوه‌ی تشکیل و انتخابات مشخص شده است و بدینوسیله چارچوب فعالیت یاوران شورا در سطح ملی سر و سامان می یابد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای شهر شیراز بر تقویت شورای محله‌ها تاکید کرد و گفت: محله‌ها باید ساماندهی شوند تا با پیگیری مسایل از سوی شورای محله مشکلات برطرف شود.

 

وی خاطر نشان کرد: حیطه وظایف اعضای شورای شهر و یاوران شورا مشخص است و نمی‌توان فراتر ازان عمل کرد بنابراین برخی از توقعات باید متناسب با قانون تنظیم شود.

 

دکتر«علی ناصری» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این دیدار گفت: یاوران شورا پل ارتباطی مردم محله و مناطق با شورا هستند

وی با اشاره به سیل اخیر شیراز گفت: مودت، اتحاد و نوع دوستی مردم شیراز سبب شد تا مردم در کنار بسیج، سپاه پاسداران، گروه‌های مردمی، ارتش، هلال احمر، نیروی انتظامی، فرمانداری، استانداری به رفع مشکل سیل زدگان بپردازند.

دکتر ناصری بر ضرورت تقویت نگاه مشارکت حویانه در عمل تاکید کرد و افزود : با این دیدگاه شاهد رشد و توسعه روز افزون شهر شیراز خواهیم بود.

 

وی افزود: باید مشکلات ارتباطی و تعامل یاوران شورا با شوراییان آسیب شناسی شود.

دکترناصری خاطر نشان کرد: هر عضو شورای شهر به طور ویژه ناظر یک منطقه شهر است که جلوگیری از جابه جایی ناظران مناطق به دلیل اشراف اعضا بر مسائل منطقه تحت نظارت خود امری ضروری است.

 

«سیروس پاک فطرت» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در دیدار با یاوران شورای شهر گفت: باید از علم، امید و اعتماد یاوران در بین مردم بهره گرفت تا بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم.

وی بر ضرورت تدوین برنامه سالانه یاوران شورای شهر تاکید کرد و افزود: باید جلسه های پیگیری مسائل مناطق به طور مستمر برگزارشود.

پاک فطرت با بیان اینکه مردم به امید، همدلی و وحدت نیاز دارند، ابراز کرد: باید نگاه یاوران به شورای شهر را تغییر دهیم تا شاهد کاهش حس اعتماد و  ارتباط آنها نباشیم.

وی ادامه داد: ياوران بازوان توانمند و امين مردم در ارتباط با شورای شهر هستند.

 

۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۰۸:۱۶:۳۵

دیدگاه های شما