امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون گردشگری: شهروندان شیرازی منتظر پروژه‌های گردشگری جدید باشند

رییس کمیسیون گردشگری: شهروندان شیرازی منتظر پروژه‌های گردشگری جدید باشند

رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورا گفت:  محور عرفان، باغ هنر، باغ موزه‌ی هنرهای شیراز و احیای سایت زندیه از مهمترین پروژه‌های گردشگری امسال هستند که می‌توانند در ایجاد فضاها و پیاده راه‌های جاذب گردشگر موثر باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» در مراسم افتتاحیه باغ گلها همزمان با روز شیراز گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهر شیراز امید است با تلاش مجموعه مدیریت شهری شاهد کلنگ زنی یا افتتاح پروژه‌های انسان محور و فرهنگ محور در شهر شیراز باشیم.

 

رییس کمیسیون گردشگری وزیارتی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) ظرفیت‌های گردشگری مذهبی و زیارتی بسزایی دارد که باید این بعد گردشگری نیز تقویت شود.

 

وی با اشاره به افزایش ۱۲۳میلیارد تومانی بودجه گردشگری شهرداری شیراز در سال جاری افزود: محور عرفان، باغ هنر، باغ موزه‌ی هنرهای شیراز و احیای سایت زندیه از مهمترین پروژه‌های گردشگری امسال هستند که می‌توانند در ایجاد فضاها و پیاده راه‌های جاذب گردشگر موثر باشند.

 

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه برخی از صحبت‌های بنده در خصوص نبود ظرفیت‌های گردشگری جدیدالاحداث در شیراز سوبرداشت کرده ‌بودند، گفت: حافظیه، سعدیه و بافت تاریخی ظرفیت‌های گردشگری است که گذشتگان به شهر شیراز اضافه کردند اما در دهه‌های اخیر هیچ جاذبه گردشگریبه شیراز اضافه نشده است.

 

دهقانی با اشاره به پروژه باغ گلها افزود: باتوجه به رویکرد شهرداری و شورای شهر شیراز بحث پروژه‌های انسان محور و پروژه‌های نرم افزاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

وی از مجموعه مدیریت شهری و شهرداری به دلیل کلنگ زنی و یا بهره برداری پروژه‌های جدید قدردانی کرد.

 

دهقانی با انتقاد از اطلاع رسانی ضعیف مراسم افتتاح پروژه گلها افزود: این پروژه برای شهر شیراز و همشهریان است و باید اطلاع رسانی مناسبی برای مردم صورت بگیرد تا همشهریان با این پروژه آشنا شوند.

۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۰۹:۰۲:۳۹

دیدگاه های شما