امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای اسلامی شهر: شهردار شیراز چگونگی پرداخت حقوق و پاداش به کارکنان را به شورای شهر گزارش دهد

عضو شورای اسلامی شهر: شهردار شیراز چگونگی پرداخت حقوق و پاداش به کارکنان را به شورای شهر گزارش دهد

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز خواستار نحوه محاسبه و پرداخت حقوق، پاداش، کارانه، تشویقی و سایر موارد توسط شهرداری شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز ،  دکتر «قاسم مقیمی» با قرائت تذکری در هشتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دومين تذكر خود به شهردار شيراز را طبق ماده ۷۱ “قانون شهرداری مصوب ۱۳۳۴/۰۴/۱۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی، ماده ۷۹ قانون شهرداری گ‌ها، ماده ۱۱ آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران و ماده ۲ اصلاحیه آن،  آیین نامه پرداخت پاداش شهرداری شیراز و بخش پاداش موردی اعلام مي‌دارم.

وی افزود: بر اساس اسناد موجود، در پرداخت پاداش‌ها در پروژه هاي عمراني و غيره در مواردي علاوه بر تخطي از سقف مجاز، به عوامل و افرادي پرداخت شده است كه عملا هيچ نقش فيزيكي و فكري در پروژه‌ها نداشته‌اند.

دکتر مقیمی خاطر نشان کرد: در پرداخت حقوق، پاداش، کارانه، تشویقی و سایر موارد به برخی مدیران در شورا و شهرداری، شهرداران مناطق و معاونان آنها، روساي سازمان‌ها  و معاونان و ساير مسئولان و نيروها، مبالغ هنگفتي (تحت عنوان کارانه  پنج میلیونی و هشت میلیونی) كه سر جمع به ميليارها تومان مي‌رسد، بدون هر گونه ضابطه و يا مجوزي از شورا و وزارت كشور پرداخت شده است كه علاوه بر عدم تناسب آن با شرايط اقتصادي كشور، ظلم مضاعفي هم بر ساير نيروهاي خدوم شهرداري و هم بر شهروندان شريف شيراز است كه سهم سرانه شهري آنها به جيب مال اندوزان رود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بر اين اساس مقرر نماييد شهرداري شيراز در مدت زمان يك هفته از تاريخ اين تذكر، صورت جامع ريز هزينه پاداش، حقوق و كارانه هاي پرداختي به عوامل فوق الذكر و ساير نيروهايي كه از اين امتيازات برخوردار شده‌اند به شورا منعكس نمايد تا در انظار عموم قرار گيرد.

 

۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۵:۴۸:۴۲

دیدگاه های شما