امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

هشتاد و سومین جلسه علنی(عادی) شورای اسلامی شهر شیراز

هشتاد و سومین جلسه علنی(عادی) شورای اسلامی شهر شیراز

موافقت شورای شهر شیراز با انتشار اوراق مشارکت برای توسعه مترو

 

لایحه دوفوریتی شهرداری مبنی بر صدور مجوز انتشار ۱۵ هزارمیلیارد ریال اوراق مشارکت به منظور اجرای پروژه قطار شهری در هشتاد و‌سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز تصویب شد.

«نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور تکمیل و توسعه خطوط ۱و۲و توسعه غربی خط یک(خط۳) و ضرورت تامین منابع مالی مورد نیاز به شهرداری اجازه داده می‌شود نسبت به انتشار تا سقف حداکثر ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین باز پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود توسط دولت و تعیین بانک عامل توسط شهرداری اقدام کند.

 

تصویب طرح تشکیل کمیسیون یاوران شورای شهر و حقوق شهروندی

همچنین طرح دوفوریتی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر ایجاد کمیسیون یاوران شورا و حقوق شهروندی و انحلال کمیته‌ی رسیدگی به شکایات مردمی تصویب شد.

با تصویب این طرح کمیته یاوران شورای شهر شیراز با کمیسیون حقوق شهروندی ادغام و کمیسیون یاوران شورای شهر و حقوق شهروندی ایجاد می‌شود، همچنین کلیه وظایف کمیته‌ی رسیدگی به شکایات مردمی به اعضای ناظر مناطق شهرداری و سازمانها واگذار می‌شود.

 

 

 

 

تصویب یک فوریت لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی

همچنین یک فوریت لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی(اوراق مشارکت) به منظور خرید اتوبوس در شورای شهر شیراز تصویب شد و به کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای  ارجاع شد.

 

 

 

 

دوچرخه هوشمند نسل چهارم به ایستگاه شیراز رسید

 

لایحه دوفوریتی اعطای مجوز به شهرداری با موضوع واگذاری تهیه و تامین دوچرخه های هوشمند اشتراکی نسل چهار و ایستگاه های لازم در سطح شهر به تصویب شورای شهر شیراز رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ، «سینا بنی زمانی» رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: لایحه‌ی دوفوریتی اعطای مجوز به شهرداری شیراز با موضوع واگذاری تهیه و تامین دوچرخه های هوشمند اشتراکی نسل چهار و ایستگاه‌های لازم در سطح شهر و اجاره دوچرخه به شهروندان به صورت ۲۴ساعته و جمع آوری آنها در زمان انقضای قرارداد مطابق بند۲ ماده ۳۱ آیین نامه معاملات شهرداری به شرکت پاک چرخ ایرانیان در صحن علنی شورای شهر شیراز تصویب شد.

 

وی افزود: این لایحه به منظور انعقاد قرارداد با سرمایه گذار در راستای ایجاد و بهره برداری از سیستم هوشمند اشتراکی دوچرخه، از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه و در کمیسیونهای مشترک سرمایه گذاری، برنامه و بودجه و عمران بررسی که با اندکی اصلاحات تصویب شد.

 

بنی زمانی مدت قرارداد را ۵ سال عنوان کرد و افزود: سرمایه گذار متعهد است بنا بر قرارداد سیستم دوچرخه هوشمند اشتراکی را ایجاد و به بهره برداری برساند.

وی افزود: این تنها شرکتی در کشور است که در این امر قابلیت سرمایه‌گذاری دارد و هم اکنون این سیستم در شهر تهران نیز در حال بهره برداری است.

 

بنی زمانی مبلغ ودیعه پرداختی شهروندان برای استفاده از دوچرخه را ۱۵۹هزار تومان عنوان کرد و افزود: شهرداری ۱۳۹ هزارتومان از این مبلغ را به عنوان کمک هزینه پرداخت و شهروندان باید تنها ۲۰ هزارتومان پرداخت کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: هزینه‌ی هرسفر نیم ساعته در سال اول قرارداد، یک هزار و پانصد تومان است و در سالهای بعد متناسب با مصوبه به شورا تعیین خواهد شد.

وی همچنین از پرداخت ضمانت نامه بانکی حسن انجام تعهد از سوی سرمایه گذار به شهرداری خبرداد.

 

دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دوچرخه اشتراکی نسل چهارم برای نخستین بار در تهران بهره‌برداری شده است و به گونه‌ای است که درصورت پارک دوچرخه در هرنقطه‌ای از شهر، شهروندان دیگر در صورت نیاز می‌توانند با استفاده از نرم افزار مربوطه از خدمات دوچرخه استفاده کنند.

 

رفع محدودیت‌های دوچرخه‌های نسل یک، تسهیل و دستیابی آسان به دوچرخه از ویژگی‌های این طرح است.

وی با اشاره به پرداخت کمک هزینه ۱۳۹ هزارتومانی برای ودیعه استفاده از دوچرخه از سوی شهرداری افزود: امید است با این اقدام تغییر مناسبی در حوزه‌ی حمل و نقل صورت گیرد.

 

 

 

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با لایحه‌ی شهرداری شیراز مبنی بر عزیمت شهردار شیراز به شهر کازان کشور روسیه جهت شرکت در اجلاس شهرداران شهرهای تاریخی موافقت کردند.

با توجه به عضویت شهرداری شیراز در هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی، به شهرداری شیراز اجازه داده شد در راستای توسعه ارتباطات فرهنگی بین المللی به منظور شرکت در جلسه هیات مدیره این اتحادیه به شهر کازان کشور روسیه عزیمت کند.

 

 

همچنین در صحن علنی شورا، اعضای شورای اسلامی با مصوبه نامگذاری ۳۰ زمین چمن فاقد نام رسمی شهرداری شیراز، به نام محله های خود موافقت کردند.

همچنین انتهای خیابان شهید گواهی روبروی مجتمع فرهنگیان فارس به نام خیابان پارس و بوستان تازه تاسیس واقع در خیابان ابوذر غفاری خیابان کوچ ، کوچه ۳ به نام شهدای قشقایی نامگذاری شد.

۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۶:۳۹:۳۴

دیدگاه های شما