امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی نرخ خدمات فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در نشست مشترک کمیسیون‌های شورای شهر

بررسی نرخ خدمات فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در نشست مشترک کمیسیون‌های شورای شهر

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نرخ خدمات فرهنگی، اجتماعی، هنری، گردشگری، مشاوره ای، تبلیغاتی، ورزشی شهرداری در سال۹۸ در کمیسیون بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» افزود: به منظور دقت نظر بیشتر در مورد نرخ این خدمات مقرر شد به منظور بررسی و کارشناسی به کمیته‌های تخصصی هفتگانه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ارجاع و نتایج حاصله ظرف مدت دو هفته به کمیسیون ارائه شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: بررسی طرح ایجاد موسسه خانه هنرمندان شیراز در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

وی افزود: مقرر شد برای بررسی کارشناسی، این طرح به کمیته‌ی فرهنگی، هنری ارجاع تا ظرف مدت دو هفته نتایج به کمیسیون اعلام شود.

تنوری از بررسی لایحه‌ی کمک به مراسم هم اندیشی اصحاب و فعالان فرهنگی مساجد به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: باتوجه به اینکه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری درخواست استرداد این لایحه را داشت مقرر شد این موضوع از شهردار استعلام شود.

 

«سید عبدالرزاق موسوی» رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به چارچوب دریافت تعرفه در ازای خدمات ارائه شده از سوی شهرداری، هیچ کس نمی‌تواند خارج از چارچوب مصوبات، مبلغی را دریافت کند.

وی توجه به تناسب خدمات با تعرفه را ضروری برشمرد و بر تعیین ضابطه مناسب تاکید کرد.

موسوی افزود: مبنای قیمت گذاری، وضعیت فعلی، قیمت تمام شده خدمات و توجه به این امر که این خدمات جز وظایف شهرداری است یا خیر از موارد مهم در تعیین ضوابط است.

وی خواستار بررسی کارشناسی تعرفه خدمات شد و افزود : باید به گونه ای تعرفه ها در نظر گرفته شود که حقوق مردم حفظ شود.

 

دکتر«علی ناصری» عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به نرخ خدمات مشاوره‌ای شهرداری در سال ۹۸ گفت: باید شاخص‌ها برای تعرفه تعیین و براساس نظر متخصصان این امر تعرفه در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به پیامدهای منفی استفاده از روانشناسان فاقد پروانه فعالیت در مراکز صیانت از خانواده افزود: در راستای به کارگیری متخصصان امر مشاوره در این مراکز، کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا با همکاری سازمان بهزیستی اقدام به توانمند سازی روانشناسان موجود در شهرداری، دریافت مجوز و تعیین تعرفه‌ی مطلوب برای خدمات مشاوره ای کرده است.

وی افزود: پس از بررسی کارشناسی کمیته ی اجتماعی کمیسیون فرهنگی و ارائه راهکار برای استفاده افراد کم بضاعت از خدمات مشاوره‌ای ، نتایج حاصله به کمیسیون ارائه می‌شود.

 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شهرداری شیراز قبل از ارسال لایحه همه ابعاد آن را بررسی کند.

«سیروس پاک‌فطرت» عضوشورای اسلامی شهر شیرازدر حاشیه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر گفت: لایحه پرداخت کمک به مراسم هم‌اندیشی اصحاب و فعالان فرهنگی مساجد به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی توسط معاون شهردار پس گرفته شد.

وی ادامه داد: شهردار شیراز بنا بر درخواست کتبی مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان فارس لایحه‌ای به شورای شهر شیراز تقدیم کرد که براساس آن شهرداری اجازه می‌یافت مبلغ 200 میلیون ریال به مراسم هم‌اندیشی اصحاب و فعالان فرهنگی مساجد به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی کمک کند.

پاک‌فطرت با بیان اینکه مساجد به عنوان مردمی‌ترین و معنوی‌ترین نهاد ظرفیت بالایی برای جذب مشارکت عمومی در عرصه‌های مختلف دارد، اظهار کرد: این لایحه 20/11/97 به شورای شهر شیراز ارسال شده است و مقرر شد در دو کمیسیون فرهنگی اجتماعی و کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بررسی و به صحن علنی جهت تصمیم‌گیری نهایی ارسال شود.

پاک‌فطرت خاطرنشان کرد: این لایحه در حین بررسی توسط معاون محترم شهردار پس گرفته شد و عملاً رسیدگی به آن متوقف شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز متذکر شد: شهرداری باید با توجه به زمان و موقعیت، ارسال لوایح را تسریع بخشد

وی بیان کرد: نمی‌شود شهردار لایحه‌ای بدهد و بعد معاون شهردار آن را به هر دلیلی پس بگیرد. شهرداری باید قبل از ارسال لوایح همه ابعاد آن را بسنجد.

 

۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۲:۳۰:۱۳

دیدگاه های شما