امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری: متولی مشخص برای حفظ باغ‌های شیراز نداریم

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری: متولی مشخص برای حفظ باغ‌های شیراز نداریم

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز از باغداران شیرازی بابت بی توجهی‌ها و بی مهری‌ها عذر خواهی کرد‌.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» گفت: هفتاد و یکمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی گزارش شهرداری درباره باغ‌های شهر پرداخت.

 

عضوهیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ضابطه‌های حاکم بر باغات جز تخریب و خشک شدن باغها خدمت دیگری نکرده است.

 

وی ادامه داد: شهرداری در 2 سال گذشته چه طرح  و برنامه مدونی برای حفظ باغ‌های شیراز و بویژه قصردشت تهیه و اجرا کرده است؟ هنوز متولی اصلی باغ‌ها در شهرداری روشن نیست که آیا سازمان فضای سبز است؟ ستاد باغات است؟ یا حوزه آبادگری باغات قصردشت است؟

 

دکتر مقیمی افزود: ضروری است متولیان و مدیران شهرداری با قاطعیت به تملک باغ‌ها روی آورند و به نگهداری و احیاء آنها بپردازند چرا که دیگران متولیان تنها از سرسبزی و هوای آن لذت می‌برند و در برابر حفظ آن احساس مسئولیت نمی‌کنند.

 

وی بازسازی آب انبارها و قناتها را ضروری دانست و ادامه داد: با این اقدام از ذخائر آبی بهتر استفاده می‌شود و باغداران بیشتر ازآنها متنفع می شوند .

 

وی خاطر نشان کرد: در اداره طراحی شهری شهرداری هیچ طرح و برنامه ملموسی در حوزه باغها دیده نمی شود.

 

مقیمی برجمع اوری علفهای هرز در باغها تاکید کرد وافزود: اگر این علفها جمع اوری نشود در تابستان احتمال اتش سوزی وجود دارد.

 

به گفته وی با ارائه راهکار برای جمع اوری ابهای سطحی و ایجاد منبع ذخیره آب علاوه برکمک به فضای سبز، مشکل کمبود اب را نخواهیم داشت.

تامین آب بخش تصفیه خانه لوکال قصردشت از پیشنهادات مقیمی در کمیسیون بود.

 

وی خواستار اعطای مجوز به باغداران برای احداث منبع ذخیره آب شد وافزود: می‌توان از این آبها برای آبیاری باغ‌ها استفاده کرد.

ممیزی باغها به منظور شناسایی باغهای گروه ۱و ۵ وتشکیل تعاونی باغداران از دیگر پیشنهادهای مقیمی بود.

۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۲:۴۰:۳۴

دیدگاه های شما