امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تصویب طرح تفصیلی مدیریت پسماند شیراز در شورای شهر

تصویب طرح تفصیلی مدیریت پسماند شیراز در شورای شهر

طرح تفصیلی مدیریت پسماند شهر شیراز به تصویب شورای شهر تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، طرح تفصیلی مدیریت پسماند شیراز مشتمل بر ۱۳بند و ۸۵ ردیف در سه بخش گزارش نهایی، خلاصه گزارش مدیریتی و جمع بندی هزینه ها(مجموعا ۲۳جلد ) در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر شیراز تصویب شد.

 

این طرح تفصیلی با هدف تعیین وضعیت مطلوب شهر شیراز از نقطه نظر مدیریت پسماند متناسب و تدوین برنامه ها و استراتژی‌های مورد نیاز برای حرکت از وضع موجود به سوی وضع مطلوب، بهبود سیستم مدیریت پسماند در شیراز، تعیین اختصاصات محیط‌های انسانی و طبیعی این شهر، تبیین خصوصیات کلیدی و تاثیرگذار شهر شیراز بر فرایند مدیریت پسماند و تبیین وضعیت فعلی شهر شیراز از نقطه نظر مدیریت پسماند و ارائه ضوابط تهیه و تدوین شده است.

 

«سیروس پاک فطرت» عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: این طرح شامل برنامه‌های اجرایی، عملیاتی و همچنین پروژه‌های جداسازی زباله از سال ۹۱ در شهرداری شیراز با مشارکت دانشگاههای مهم کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

«قاسم مقیمی» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نیز گفت: این طرح با استقبال از پیشرفته‌ترین سیستم‌های مدیریت پسماند و آخرین فناوری‌های موجود در زمینه کاهش تولید زباله، جمع آوری، بازیافت، دفن و انهدام انواع زباله تدوین شده است.

 

وی با بیان اینکه این طرح به فرهنگ سازی نیز توجه کرده است ، خاطرنشان کرد: در طرح مدیریت پسماند انواع پسماندهای عفونی، خانگی، صنعتی و ساختمانی از مبدا تا مقصد و پس از دفن نیز با هدف حفظ محیط زیست و ارتقا سلامت جامعه در بر می‌گیرد‌.

۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۵:۱۶

دیدگاه های شما