امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سخنگوی شورای شهر شیراز: تسهیل و تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی در اولویت است

سخنگوی شورای شهر شیراز: تسهیل و تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی در اولویت است

یکصدمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی مشکلات اجرایی و میزان پیشرفت پروژه های تقاطع غیر همسطح مهدیه امیرکبیر(محمد بهمن بیگی) و بزرگراه جنوب شهرک گلستان(بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی) پرداخت.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» با اشاره به مشکلات برخی از پروژه های مهم شهرداری شیراز ، بر لزوم رفع معارضان ملکی پروژه تقاطع غیر همسطح مهدیه امیرکبیر(محمد بهمن بیگی) تاکید کرد.

 

 وی افزود: مقررشد اداره کل املاک شهرداری شهرداری شیراز درمدت یک هفته با همکاری شهرداری منطقه 9 توافقهای لازم را برای تملک دو پلاک از پلاکهای واقع در مسیر پروژه انجام دهد تا با فراهم شدن امکان عملیات اجرایی بخشی از پروژه ، تملک پلاکهای دیگر نیز برای ادامه عملیات اجرایی بر اساس برنامه زمانبندی انجام شود.

 

دکترقائدی گفت: باتوجه به اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح مهدیه امیرکبیر(محمد بهمن بیگی) در ورودی شهر شیراز قرار دارد، عملیات عمرانی آن مشکلاتی را برای شهروندان در ساعاتی از روز به ویژه روزهای تعطیل بوجود می آورد بنابراین اجرای سریعتر این پروژه ضروری است.

 

سخنگوی شورای شهر شیراز با اشاره به پروژه بزرگراه جنوب شهرک گلستان(آیت الله هاشمی رفسنجانی ) افزود: این پروژه در تسهیل عبور و مرور شهری، مدیریت زمان، ایجاد آرامش روانی شهروندان ومدیریت ترافیک محور شمال غرب شیراز نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: براورده کردن خواسته‌های شهروندان و جلب رضایت آنان همواره مورد تاکید اعضای شورای شهر شیراز بوده و در این راستا تلاش داریم تا با رفع مشکلات این پروژه، روند اجرایی آن به خوبی طی شود.

 

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا از تصمیم گیری تبدیل عملکرد دو کیلومتر ابتدایی این پروژه، از شریان درجه دو به درجه یک و همچنین نحوه اتصال این پروژه به بزرگراه حسینی الهاشمی در کمیسیون خبر داد و افزود: مقرر شد معاونت حمل و نقل و ترافیک در مدت یک هفته  با انجام بررسی های لازم، نتایج حاصله را به معاونت های شهرسازی و معماری و فنی و عمرانی ارائه دهد.

 

دکتر قائدی ادامه داد: همچنین مقرر شد معاونت فنی و عمرانی درمدت یک هفته طرح نهایی فاز دوم پروژه را به همراه گزارش توجیهی فنی به شورا ارائه، تا در کمیسیون مشترک شهرسازی و عمران مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه ده نیز باید تملک مسیر اتصال بلوار آفرینش به بزرگراه مذکور در انتهای شهرک حافظ را بر اساس طرح تفصیلی در دستور کار قرار دهد به گونه ای که امکان اجرای این مسیر و بهره برداری فاز نخست این پروژه تا پایان امسال میسر شود.

۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۰:۳۲

دیدگاه های شما