امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی ابعاد مختلف پیشنهاد احداث میدان دوم میوه و تره بار در کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی ابعاد مختلف پیشنهاد احداث میدان دوم میوه و تره بار در کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز

ابعاد مختلف پیشنهاد احداث میدان دوم میوه و تره بار در کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس کمیسیون تلفیق در این باره گفت: میدان دوم میوه و تره بار به مساحت ۶۲ هکتار در جاده شیراز _ کازرون ابتدای دو راهی ده شیخ قرار است احداث شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پس از بررسی اعضای کمیسیون و مدیران شهرداری ، کمیسیون تلفیق  سهم سرمایه گذار و شهرداری شیراز را مشخص کرد و مقرر شد به شهرداری اجازه داده شود به منظور احداث میدان دوم میوه و تره بار، با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه به نسبت سهم شهرداری و سرمایه گذار، از غرفه‌های تجاری و مالکیت کامل بر فضاهای غیر تجاری نسبت به عقد قرارداد اقدام و نتایج به شورای اسلامی شهر ارائه کند.

 

دستغیب افزود: مصوبه کمیسیون تلفیق نیاز به طرح و تصویب در صحن علنی شورای شهر و تایید هیات تطبیق مصوبات فرمانداری شیراز دارد و باید تا طرح در صحن علنی منتظر ماند.

 

دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: خودروهایی که به منظور خرید میوه و وارد کردن آن به چرخه عرضه، از شهرک‌های جنوبی شیراز به سمت میدان پل فسا حرکت می‌کنند مسافتی طولانی را باید طی کنند.

وی بر لزوم پیش بینی احداث میدانهای دیگردر سطح شیراز تاکید کردو افزود: در راستای کاهش الودگی زیست محیطی و ترافیک احداث این میدانها ضروری است.

 

دکتر «قاسم مقیمی » رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با انتقاد از روند اداری سخت گیرانه برای سرمایه گذاران در شهرداری بر ضرورت تسهیل امور سرمایه گذاران تاکید کرد.

وی افزود: اگر برخورد با سرمایه گذاران بدین نحو ادامه پیداکند به هیچ عنوان در شیراز سرمایه گذاری اتفاق نمی افتد

«احمد تنوری» رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به اینکه نزدیکی میدان در اینده به سکونتگاه اهالی شهر تبدیل می شود و ساختار میادین به گونه ای است که در پیرامون میادین، مشاغل کاذب و جذب کودکان کار را به همراه دارد، باید پیوست فرهنگی واجتماعی لحاظ شود.

تنوری بر ارزیابی توان مالی سرمایه گذاران از سوی شهرداری تاکید کرد.

دکتر «علی ناصری» عضو شورای اسلامی شیراز با اشاره به ضرورت احداث میدان در چهار سوی شهر افزود: احداث میدان میوه وتره بار می تواند در رونق کسب و کار و اشتغالزایی نقش موثری داشته باشد.

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۹:۰۲

دیدگاه های شما