امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عضو شورای شهر: خدمات مشاوره‌ای در فرهنگسراهای شهرداری شیراز نظام‌مند می‌شود

عضو شورای شهر: خدمات مشاوره‌ای در فرهنگسراهای شهرداری شیراز نظام‌مند می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت نظامند کردن خدمات مشاوره‌ای در مراکز صیانت از خانواده شهرداری شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا گفت: باید شاخص‌ها برای تعرفه پذیرش روانشناسان و مشاوران همکار در مرکز صیانت از خانواده شهرداری شیراز تعیین شده و بر اساس نظر متخصصان امر تعرفه در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به پیامدهای منفی استفاده از روانشناسان بدون مجوز در مراکز صیانت از خانواده افزود: در راستای به کارگیری متخصصان امر مشاوره در این مراکز، کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا با همکاری سازمان بهزیستی اقدام به توانمندسازی روانشناسان موجود در شهرداری، دریافت مجوز و تعیین تعرفه‌ی مطلوب برای خدمات مشاوره‌ای کرده است.

وی افزود: پس از بررسی کارشناسی کمیته‌ی اجتماعی کمیسیون فرهنگی و ارائه راهکار برای استفاده افراد کم بضاعت از خدمات مشاوره‌ای، نتایج حاصله به کمیسیون ارائه می شود.

 

به گفته دکتر ناصری با تایید کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز و تصویب در صحن علنی نحوه به کارگیری و همکاری روانشناسان و متخصصان مشاوره در مراکز صیانت از خانواده شهرداری شیراز نظامند می‌شود و می‌تواند به همه اقشار جامعه خدمات ارائه کند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: حضور مشاوران متخصص و روانشناسان در مراکز صیانت از خانواده شهرداری می‌تواند منجر به افزایش سلامت روانی و اجتماعی شهر شود.

 

وی گفت: شورای شهر و شهرداری شیراز تلاش می‌کنند که دسترسی شهروندان به خدمات مشاوره‌ای مطلوب و استاندارد از این طریق آسان شود.

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۱:۰۹

دیدگاه های شما