امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری: تعاونی باغداران شیرازی برای حفظ باغات قصردشت تشکیل می‌شود

رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری: تعاونی باغداران شیرازی برای حفظ باغات قصردشت تشکیل می‌شود

طرح ایجاد تعاونی باغداران قصردشت در کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در این باره گفت: سخن گفتن از باغ‌های شيراز بويژه باغ‌های قصردشت كه سند بهشتی بودن شيراز، نماد سبزی و طراوت اين شهر و بخشی از نام و رمز شيرازند هرگز تكراری نمی‌شود.

 

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اما شرايط و موقعیت امروزی باغ‌ها، آنها را به يك مساله و دغدغه‌ی ملی تبديل كرده است، بر همین اساس وظیفه داریم اين حساسيت را تقويت و در اين فضا طرح و راهی نو اتخاذ كنيم.

 

وی با اشاره به گزارش شهردار شیراز مبنی بر کمترین متراژ تغییر کاربری در سطح باغ‌ها در سال گذشته افزود: در راستای نهادينه شدن اين امر، نيازمند تعامل دوجانبه ميان مديريت شهرداری و مالكان باغها هستيم.

 

دکتر مقیمی ادامه داد: باغدار علاوه بر دغدغه معيشت و آينده خود و خانواده، مسئوليت حفظ و احيا باغ را نیز برعهده دارد و چنانچه يكی از اين دو حلقه معيوب يا ناقص شود كليت باغ به خطر می‌افتد.

 

عضوهیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت ارائه‌ی راهکار در این زمینه تاکید کرد و افزود: يكی از راهكارها برای رفع مشکلات باغداران و حفظ و ارتقا باغ‌های قصردشت، ايجاد تعاونی، مجمع يا اتحاديه باغداران قصردشت هست.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به حضور دائمی باغ‌های قصردشت در بطن شهر شیراز مقرر شد کمیته‌ یا کارگروه دائمی نظارت و صیانت از باغ‌ها در شورای اسلامی شهر شیراز با همکاری سایر نهادهای مرتبط تشکیل تا بتواند به صورت مستمر در تصمیمات مشارکت و اعمال نظر کند.

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۶:۱۹

دیدگاه های شما