امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امامی: ساماندهی وضعیت حریم شیراز، در پیشرفت شهر نقش دارد

امامی: ساماندهی وضعیت حریم شیراز، در پیشرفت شهر نقش دارد

تامین نیرو و امکانات برای برخی مناطق شهرداری به منظور حفاظت از حریم شهر در کمیسیون شهرسازی شورا بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» با اشاره به رشد ۲۰ درصدی جمعیت در حریم شهر شیراز افزود: به دلیل خشکسالی موج مهاجرت از روستاها به شیراز در ده سال گذشته، بیش از پیش بوده است.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و قیمت ارزان زمین سبب اشتیاق مهاجران برای اسکان در حریم شهر و به دنبال آن افزایش جمعیت در این محور شد.

امامی گفت: ساماندهی وضعیت اجتماعی حریم، نقش بسزایی در پیشرفت شهر و آینده فرزندانمان دارد در همین راستا معاونت شهرسازی باید برنامه‌ریزی و ساماندهی خوبی داشته باشد تا از وضعیت گذشته عبور کنیم.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز پس از ارائه‌ی گزارش معاونت‌های خدمات شهری، برنامه‌ریزی و شهرسازی مبنی بر تامین نیرو و امکانات در مناطق ۳،۵،۷،۹،۱۰ شهرداری به منظور حفاظت از حریم افزود: شهرداری باید از نیروها و امکانات برای حفاظت و جلوگیری از ساخت‌وساز در حریم شهر بهره گیرد.

وی ادامه داد: با تعیین چارچوب مناسب و شرح وظایف نیروها می‌توان در راستای تحقق این مهم گام برداشت.

امامی از بررسی گزارش معاونت شهرسازی و معماری درباره طرح ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری خبر داد.

وی با بیان اینکه عمده فروشی بیشترین فعالیت در محور تیموری است افزود: در راستای نگاه گردشگری و پیاده‌محوری می‌توان با ساماندهی این فعالیتها و انتقال انها به محور دیگر، فعالیت‌هایی در زمینه‌ی گردشگری، هتل و رستوران در این محور ایجاد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد شهرداری، لایحه‌‌ی ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری را در مدت یک هفته به شورا ارائه کند.

 

۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۸:۳۲:۴۲

دیدگاه های شما