امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: موسسان مدارس غیردولتی، شرکای دولت در بعد تعلیم و تعلم هستند

دکتر ناصری: موسسان مدارس غیردولتی، شرکای دولت در بعد تعلیم و تعلم هستند

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مؤسسان مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی از خانواده بزرگ آموزش و پرورش، خوشنامان و پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت کشور هستند که به عنوان شرکای دولت در بُعد تعلیم و تعلم محسوب می‌شوند
به گزارش ر‌وابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» در همایش سالانه‌ی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی ناحیه یک شیراز گفت: مفتخرم درجمع کسانی هستم که همت والایشان جمعیت دانش آموزی بالغ بر 28 هزار نفره را در مراکز آموزشی غیر دولتی خود پوشش داده و با این کار توانسته‌اند گام بزرگی درخدمات‌رسانی آموزشی به اقشار واجدالتعلیم شهر شیراز بردارند.
وی افزود: با بررسی رویکرد توسعه‌ای کشورهای توسعه یافته می‌توان یافت که مسیر ارتقاء و پیشرفت این کشورها توجه به آموزش و پرورش است.
دکتر ناصری ادامه داد: توجه  به آموزش و پرورش با هدف به فعلیت رساندن استعدادهای کودکان، نوجوانان و جوانان می‌تواند حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت را به دنبال داشته باشد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: هرگونه آسیبی به آموزش و پرورش، سبب زیان سایر بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی می‌شود این درحالیست که توجه به ارتقاء آن می‌تواند موجب شکوفایی تمام عرصه ها شود.
وی خاطر نشان کرد: امروزه ارتباط تنگاتنگ آموزش و پرورش با دیگر ابعاد همچون اجتماعی، اقتصادی و روانشناسی، یک واقعیت غیرقابل انکار است.
دکتر ناصری خطاب به کسانی که این واقعیت را باور ندارند گفت: آیا مسئولیت‌پذیری، وجدان‌کاری، قانونمداری، سرمایه اجتماعی، نشاط اجتماعی، اعتماد بنفس و اعتلای نفس با وضعیت تربیتی فرد در گذشته و حال او در ارتباط نیست؟
به گفته وی، آموزش و پرورش رسمی و غیر رسمی، نقش تعیین کننده‌ای در زندگی انسان، طرز فکر، گفتار و رفتار و حتی در تخصص و عملکرد هر یک از افراد دارد
وی با بیان اینکه آموزش و فرهنگ‌پذیری در سنین دانش‌آموزی مؤثرتر خواهد بود ابراز کرد: کودکان و نوجوانانی که به سلامت روانی اجتماعی آنان توجه می شود شادترند و در برهه های حساس زندگی مقاومت بیشتری در برابر مشکلات زندگی داشته و تاب‌آورترند.
دکتر ناصری گفت: در کشور ما بخش اعظمی از این مسئولیت بر دوش مدارس غیردولتی است.
وی ادامه داد: مؤسسان مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی با جان و دل، سرمایه و اندوخته‌های مادی و معنوی خود را که حاصل دسترنج یک عمر تلاش صادقانه در این عرصه خطیر و با ارزش است را به میدان علم‌آموزی آورده تا با خدمت به میهن، نسل‌های آینده این مرز و بوم را در راه تحقق آرمانهای والای انسانی و فراهم‌کردن زیربنای توسعه برای پیشرفت و تعالی هرچه بیشتر ایران اسلامی یاری‌گر باشند و اینگونه بار گران و بزرگی را از دوش دولت برمی‌دارند.
عضو شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: شورای اسلامی کلان شهر شیراز در دوسال گذشته، با رعایت چارچوب‌های قانونی، همواره از سرمایه گذاران فرهنگی حمایت کرده و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکرده و از این پس نیز نخواهد کرد.
وی افزود: شورای شهر از پیشنهاد و برنامه‌هایی که سبب نشاط، سرمایه اجتماعی، رشد اجتماعی و روانی کودکان و نوجوانان و آینده سازان کشور و شهروندان شیرازی شود استقبال می‌کند.

۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۷:۴۴:۴۰

دیدگاه های شما