امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: تقاطع‌های همسطح شهری استاندارد‌سازی می‌شوند

دکتر قائدی: تقاطع‌های همسطح شهری استاندارد‌سازی می‌شوند

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی استاندارد‌سازی تقاطع‌های همسطح شهری در کمیسیون خبر داد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شیراز، دکتر «نواب قائدی» با تاکید بر اتخاذ تمهیدات دقیق وکارشناسی برای تقاطع‌های همسطح شهری، خاطرنشان کرد: تقاطع‌های شهری، به ویژه تقاطع‌های همسطح مانند چندراهه‌ها و میادین، نقش مهمی در سیستم حمل و نقل شهری ایفا می‌کنند که عملکرد صحیح آنها نیازمند تامین زیرساختها و تجهیزات مورد نیاز است.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت ایجاد یک روند واحد برای استاندارد‌سازی تقاطع‌های شهری تاکید کرد.
وی ادامه داد: با توجه به عبور ایمن افراد توانخواه و دوچرخه‌سواران از این تقاطع‌ها، مقرر شد شهرداری شیراز شیوه‌نامه‌ی انواع تقاطع‌های همسطح شهری را با رویکرد ایمن‌سازی، هوشمندسازی، فرهنگ‌سازی و اصلاح رفتار رانندگان به همراه برنامه زمان‌بندی و اجرایی در مدت دو ماه تهیه و به کمیسیون ارائه دهد.
وی افزود: بررسی طرح تدوین شیوه‌نامه‌ی ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با اجرای این طرح می‌توان شرایط مطلوبی را برای ایمنی و رفاه هرچه بیشتر دانش‌آموزان به عنوان سرمایه های انسانی این شهر ایجاد کرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، اقدامات آموزشی در راستای بهبود ایمنی حمل ونقل دانش‌آموزان، فرآیند اجرایی و نظارتی آرام‌سازی محیط اطراف مدرسه، نحوه صدور گواهی صلاحیت رانندگان سرویس مدرسه و نظارت بر فعالیت آنها را از عناصر طرح برشمرد.
دکتر قائدی خاطر نشان کرد: چگونگی نحوه صدور مجوز فعالیت‌ به شرکت‌های تخصصی ارائه‌دهنده خدمات سرویس مدرسه و نظارت بر فعالیت آنها، تعریف دقیق خودروی سرویس مدرسه و الزامات ارتقاء کیفیت و ایمنی آنها و ضوابط لازم برای ایمنی دانش‌آموزان توانخواه از دیگر موضوع‌های مورد توجه در این طرح است.
رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد شهرداری این شیوه‌نامه را به همراه برنامه عملیاتی، اجرایی و زمان‌بندی در مدت یک ماه تهیه و به کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک ارائه دهد. 
 

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۱:۱۴

دیدگاه های شما