امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر مقیمی: بسترهای توسعه تکنولوژی با توجه به حفظ سلامت مردم فراهم شود

دکتر مقیمی: بسترهای توسعه تکنولوژی با توجه به حفظ سلامت مردم فراهم شود

هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات‌ شهری شورای اسلامی شهر شیراز به بررسی آیین‌نامه پیشنهادی ساماندهی دکلها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی در شیراز پرداخت.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«قاسم مقیمی» گفت: گسترش 
روزافزون ارتباطات رادیویی، احداث سایتها و دکل‌ها‌ی جدید بر اساس قوانین و مقررات، مطالعات تحقیقی و استانداردهای بین المللی را به همراه دارد.
دکتر مقیمی ادامه داد: در راستای توسعه تکنولوژی، ساماندهی استقرار، نصب جدید، جابجایی، جایگزینی، تغییر شکل، استاندارد سازی (ساختمانی -الکتریکی - مکانیکی - الکترو مغناطیسی) دکل‌های مخابراتی در شیراز امری ضروری است.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: به منظور ساماندهی دکل‌ها و استفاده حداکثری از سایت اشتراکی، رعایت اصول مبلمان شهری، بهبود سیما و منظر شهری، حفظ سلامت شهروندان، محیط زیست و بهبود خدمات ارتباطی، آیین نامه ساماندهی سایتها و دکلهای مخابراتی تدوین شد.
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به شکایات فراوان شهروندان از نصب دکلها در کنار مدارس یا بیمارستان افزود: با توجه به سیستم ایمنی پایین گروه‌های در معرض خطر، استقرار دکلها در اماکن خارج از استاندارد، مشکلاتی را برای آنها به وجود می‌آورد.
دکتر مقیمی با بیان اینکه مخالف توسعه تکنولوژی نیستیم افزود: تا زمانی که خدمات عمومی برای شهروندان مشکل ایجاد
نکند، بسترهای لازم برای توسعه تکنولوژی را فراهم خواهیم کرد.
وی ادامه داد: پس از بررسی ایین نامه، مقرر شد مخابرات استان فارس، محیط زیست استان و دانشگاه علوم پزشکی، پیشنهادات و راهکارهای حوزه‌ی مربوطه را برای درنظرگرفتن در آیین نامه به کمیسیون ارائه دهند.
 

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۹:۱۱

دیدگاه های شما