امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: ماموریت نظارتی شورا با اجرای تکالیف بودجه تحقق می‌یابد

موسوی: ماموریت نظارتی شورا با اجرای تکالیف بودجه تحقق می‌یابد

رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: احکام و تکالیف بودجه ۹۸ و برنامه پنجساله در حوزه‌ی این کمیسیون بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهرشیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» با بیان اینکه در بودجه ۹۸، در حوزه کمیسیون برنامه و بودجه ۱۴ تکلیف برای شهرداری تعیین شده است، افزود: این تکالیف با حضور مدیران حوزه‌های زیر مجموعه کمیسیون برنامه و بودجه، بررسی شد.
وی با اشاره به مهلت شش ماهه اجرای برخی از تکالیف، تصریح کرد: این تکالیف ابزار کمکی برای تحقق ماموریت شورا در مبحث نظارت مصوبات هستند و در این جلسه تکالیفی که مهلت انها فرارسیده بود بررسی شدند‌.
موسوی ادامه داد: بودجه ۹۸، مصوبه‌ای است که علاوه بر خط‌مشی و برنامه یکساله شهرداری، درآمدها و هزینه‌های شهرداری را نیز در خود گنجانده است.
عضوشورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: اجرای هر برنامه‌ای درسطح شهر نیازمند منابع مالی است که در این بودجه درنظر گرفته شده‌ است.
وی معتقد است، با اجرای تکالیف بودجه و نظارت بر آن با توجه به مصوبه شورا، بیش از ۷۰ درصد ماموریت نظارتی شورا تحقق می‌یابد.
موسوی عملکرد شهرداری شیراز را در اجرای تکالیف مربوط به حوزه برنامه و بودجه مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: اگر روند کار بدین نحو باشد سال خوبی برای شورا و شهرداری در بحث اجرای مصوبات و رعایت قانون خواهیم داشت.
وی از بررسی تکالیف مربوط به حوزه‌ی کمیسیون برنامه و بودجه در برنامه پنج ساله توسعه شهر شیراز نیز خبر داد و افزود: برای نخستین بار در برنامه مربوط به شهرداری و شورا، شاخص‌های کمی برای اندازه گیری میزان پیشرفت برنامه در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: با اندازه‌گیری کمی برنامه در پایان هر سال میزان تحقق اهداف مطابق با برنامه مشخص می‌شود.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی واملاک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه بخش عمده‌‌ی شاخصها تعیین شده است، ابراز کرد: مقرر شد شهرداری تا ۱۵ تیرماه شاخص‌های کمی مربوط به تکالیف برنامه پنج ساله را به شورا ارائه کند.
موسوی افزود: شهرداری با همکاری کمیسیون‌های تخصصی، تکالیف ویژه‌ی برنامه‌های مربوط به هرحوزه‌ی شورا را تدوین کرده است.

۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۸:۲۰:۱۹

دیدگاه های شما