امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

گام سوم شورای شهر برای مبارزه با فساد در شهرداری شیراز /سوت پلیس؛ مشارکت مردم در مبارزه با فساد

گام سوم شورای شهر برای مبارزه با فساد در شهرداری شیراز /سوت پلیس؛ مشارکت مردم در مبارزه با فساد

گام سوم شورای شهر برای مبارزه با فساد در شهرداری شیراز /سوت پلیس؛ مشارکت مردم در مبارزه با فساد اداری
اعضای شورا با طرح یک فوریتی الزام شهرداری شیراز به تهیه لایحه حمایت از گزارشگران تخلفات مالی و اداری در شهرداری شیراز موافقت کردند واین طرح به منظور بررسی کارشناسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد. 
 


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «ابراهیم صبوری» گفت: در راستای مبارزه با فساد اداری و ارتقا سلامت اداری، تاکنون ۲طرح ایجاد سامانه شفافیت شهرداری و طرح عدم تعارض منافع در شورا به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: اکنون در ادامه تصویب این دوطرح افتخار آمیز، طرح حمایت از افشاکنندگان فساد اداری به صحن شورا ارائه شده است.
وی افزود: این طرح در کشورهای توسعه یافته به قانون سوت پلیس معروف است و براساس این قانون در این کشورها برای ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد، هرکس فسادی را افشا کند و مستندات این فسادها را به اطلاع دستگاه‌های نظارتی برساند، از فرد افشاکننده فساد در برابر صاحبان قدرت حمایت می‌شود و پاداشهایی نیز به فرد افشاکننده متناسب با فساد افشاشده پرداخت می‌شود. 
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز، اجرای این قانون را برای شفافیت عملکرد و سلامت اداری موثر برشمرد.
صبوری با بیان اینکه تصویب دو طرح ایجاد سامانه شفافیت و طرح عدم تعارض منافع از افتخارات شورای پنجم است افزود: عدالت خواهی و سلامت اداری دو محوری است که به صورت روز افزون مورد درخواست مردم قرار گرفته است بنابراین تصویب و اجرای طرح حمایت از افشاکنندگان فساد اداری که کمک شایانی به مبارزه با فساد اداری و ارتقا سلامت اداری می‌کند می‌تواند این درخواست شهروندان را با پاسخی مناسب و درخور روبرو کند و تاکیدی برعزم جدی شورای پنجم در مبارزه با فساد باشد.
اعضای شورا همچنین با مساعدت به یازدهمین کنگره مهندسی عمران دانشگاه شیراز موافقت کردند.
لایحه شهرداری شیراز مبنی بر مساعدت و حمایت مالی به منظور برگزاری یازدهمین کنگره مهندسی عمران دانشگاه شیراز در تاریخ‌های ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در نود و یکمین جلسه صحن علنی شورا تصویب شد.
با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود به منظور برگزاری یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸، مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال در قالب تفاهم نامه با رعایت آیین نامه نحوه هزینه کرد ماده ۱۶ از محل ردیف اعتباری ۲۰۴۱۶۰۸ بودجه سال ۹۸ به دانشگاه شیراز مساعدت کند.
همچنین در این جلسه، نامه‌ی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز مبنی بر پیشنهاد اعمال تبصره ۳ ماده واحده قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری مصوب مجلس شورای اسلامی درباره‌ی درآمدهای جاری و سرمایه‌ای و به تفکیک کاربری خانگی برای سال ۹۸ به بعد، در دستور کار جلسه صحن علنی شورا قرار گرفت و مقرر شد به منظور بررسی کارشناسی با حضور مسئولان ذیربط در استانداری، فرمانداری و ابفا به کمیسیون تلفیق شورا ارجاع شود.
در نود و یکمین جلسه صحن شورا، نامه مدیر عامل موسسه حسابرسی آرین حساب شیراز درخصوص بررسی پیش نویس گزارش حسابرسی سال ۱۳۹۵ شهرداری شیراز به منظور بررسی کارشناسی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد. 
 

۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ۱۰:۵۵:۴۰

دیدگاه های شما