امروز: شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: خطوط اتوبوسرانی شمال‌غرب شیراز تا شهریور ساماندهی می‌شود

دکتر قائدی: خطوط اتوبوسرانی شمال‌غرب شیراز تا شهریور ساماندهی می‌شود

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و نهمین جلسه این کمیسیون بر ساماندهی خطوط اتوبوسرانی محور شمال‌غرب شیراز تاکید کرد و افزود: سعی داریم این طرح تا اوایل شهریور ماه سال جاری و قبل از بازگشایی مدارس اجرایی شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«نواب قائدی» با اشاره به سهم عمده حمل و نقل همگانی در سفرهای درون شهری، بر توجه به راهکارهای بهبود و ساماندهی این سیستم، به ویژه در محور شمال‌غرب شیراز تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، شاهد کاهش سرفاصله زمانی، افزایش مطلوبیت در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، کاهش هم پوشانی خطوط، بهینه سازی فواصل ایستگاههای اتوبوس و ارتقاء میزان آسایش شهروندان خواهیم بود.
سخنگوی شورای شهر شیراز ادامه داد: مقرر شد سازمان حمل و نقل مسافر از ابتدای مرداد ماه سال جاری نسبت به اطلاع رسانی طرح از طریق رسانه‌ها، بیلبوردها، فضای داخلی اتوبوسها، ایستگاه‌ها و پایانه های مربوطه اقدام و به دنبال آن تا ابتدای شهریور ماه طرح را اجرا کند.
دکتر قائدی افزود: بررسی مشکلات تعمیر و نگهداری شبکه اصلی آبرسانی در محل تقاطع‌های غیر همسطح نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه نگهداری تاسیسات به ویژه شبکه آبرسانی و ایمنی این شبکه‌ها در محل تقاطع‌های غیر‌همسطح برای جلوگیری از خطرهای احتمالی و حوادث در این تقاطع‌ها اهمیت دارد افزود: مقرر شد معاونت فنی وعمرانی و شرکت آب و فاضلاب، مشکلات موجود در شبکه آب و فاضلاب محدوده برخی تقاطعات غیر همسطح را بررسی و برای رفع آن راهکارهای اجرایی به کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک ارائه دهند. 
 

۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ۱۱:۰۶:۲۵

دیدگاه های شما


ناشناس (1398/06/13 - 10:27:57):

باسلام

شاید به ظاهر راه اندازی خط ویژه بسمت میدان نمازی میزان آلودگی وهمچنین رغبت نشان دادن شهروندان به خطوط واحد از شمال غرب شیراز مزیت محسوب شود. اما باید توجه داشت به علت عدم توجه به پیش بینی ایجاد ترافیک بی نهایت سنگین به علت عدم وجود پارکینگ و اینکه اواخر هفته راه خروجی شیراز بسمت سپیدان با مشکل مواجه خواهد شد واینکه مسولین شورای شهر بصورت کاملا احساسی در این خصوص تصمیم گیری کرده اند قطعا همانند خط ویژه ستاد فلکه فرودگاه با شکست مواجه خواهدشد.

التماس تفکر