امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنوری: لایحه جشنواره شهروند برگزیده بررسی شد

تنوری: لایحه جشنواره شهروند برگزیده بررسی شد

هشتاد و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی لایحه جشنواره شهروند برگزیده پرداخت.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» از تصویب این لایحه در کمیسیون فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: آیین نامه شهروند برگزیده در کمیته‌های تخصصی بررسی و پس از اصلاح، نظرات و پیشنهادات در آن گنجانده شده است.
به گفته وی، مقرر شد این لایحه به منظور تصویب نهایی به صحن شورا ارجاع شود.
تنوری ادامه داد: لایحه‌ی مساعدت ۵۰۰ میلیون ریالی به باشگاه فرهنگی ورزشی شاهد در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و مقرر شد پس از بررسی لایحه حمایت از ورزش، به موضوع رسیدگی شود.
وی توسعه ورزش و زیرساخت‌های آن را در راستای سلامت جسم و روان شهروندان موثر برشمرد و افزود: یکی از راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی، تامین زیرساخت‌های ورزشی است.
وی حمایت از تیم‌های ورزشی را به منظور شناسایی استعدادهای ورزشی و هدایت به نهاد‌های مربوطه مهم قلمداد کرد.
تنوری با تاکید بر توسعه بسترهای گذران مطلوب فراغت شهروندان ادامه داد: مقرر شد پس از بررسی نهایی، لایحه حمایت از ورزش در مدت یک هفته به صحن ارجاع شود.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز بر انطباق چارت سازمان‌های شهرداری با اساسنامه‌های جدید سازمان تاکید کرد و افزود: یکی از مشکلات سازمانهای شهرداری شیراز، نبود انطباق چارت و شرح وظایف با آخرین مصوبه شوراست که سبب کندی عملکرد سازمانها شده است.
وی با اشاره به عدم توجه به حوزه‌ی ورزش در معاونت فرهنگی، اجتماعی خاطر نشان کرد: مقرر شد با توجه به شرح وظایف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، طرح بازنگری ساختار تشکیلاتی این سازمان پس از مکاتبه با شهرداری و دریافت نظر کارشناسان مربوطه، در کمیسیون های برنامه و بودجه و فرهنگی بررسی شود. 
عضوشورای اسلامی شهر شیراز گفت: لایحه‌ی نرخ خدمات فرهنگی نیز در کمیسیون بررسی شد.
تنوری با اشاره به تخفیف خدمات فرهنگی شهرداری افزود: این امر، کاهش درامد شهرداری و همکاری نکردن مربیان با تجربه و متخصص با مجموعه شهرداری را به همراه دارد که با ادامه این روند شاهد عملکرد مثبتی در خدمات فرهنگی نخواهیم بود.
وی ادامه داد: در شهرهای بزرگ کشور برای ارائه خدمات فرهنگی، مربیان نمونه بکار گرفته می‌شوند.
تنوری از بررسی دوباره این لایحه در جلسات آتی کمیسیون خبرداد. 
 

۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۰۹:۳۴:۵۴

دیدگاه های شما