امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر دودمان:جمع آوری آبهای سطحی، گامی به سوی ایمن سازی شیراز

دکتر دودمان:جمع آوری آبهای سطحی، گامی به سوی ایمن سازی شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: جمع آوری ابهای سطحی سبب ایمن سازی شهر شیراز و شهرکهای جدید و یا در حال احداث شیراز می‌شود.


به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر« لیلادودمان» در حاشیه بازدید از لوله‌گذاری جمع آوری آبهای سطحی در مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز، این عملیات اجرایی را مهمترین گام در راستای ایمن سازی شهر برشمرد.
وی افزود: افزایش جمعیت در شیراز و ضرورت تمرکز زدایی، ایجاد شهرک‌های اقماری را در اینده نزدیک به دنبال دارد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به وقوع سیل در شیراز و جان‌باختن جمعی از همشهریان و هموطنان افزود: پیش‌بینی‌های فنی وکارشناسی برای اجرای لوله‌گذاری در مناطقی که با جمعیت زیاد در آینده نزدیک روبرو هستند سبب پیشگیری از بروز پیامدهای ناشی از خطرات احتمالی بلایای طبیعی خواهد شد که شایسته است معاونت عمرانی هماهنگی های لازم را با معاونت اجرایی مناطق داشته باشد و باتوجه به نیاز و ضرورتهای فعلی و آینده مناطق، عملیات لوله‌گذاری انجام پذیرد.
گفتنی است در این بازدید توصیه‌هایی به معاونت عمرانی درباره انجام عملیات لوله گذاری با قطر ۴۰۰ در مناطقی که در آینده نزدیک با تراکم جمعیت زیادی روبرو هستند و ممکن است در آینده نزدیک حوادث مشابه‌ای را برای شهر شیراز رقم بزند، صورت گرفت. 
 

۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۰:۰۰:۰۳

دیدگاه های شما