امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر مقیمی: راهکارهای از بین بردن الودگی دریاچه فروزان بررسی شد

دکتر مقیمی: راهکارهای از بین بردن الودگی دریاچه فروزان بررسی شد

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: راهکارهای از بین‌بردن الودگی آب دریاچه فروزان بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» گفت: پس از بازدید از دریاچه فروزان، با پیگیری معاونت خدمات شهری، کارگروه‌هایی در مجموعه‌ی شهرداری به منظور بررسی الودگی این دریاچه تشکیل شد. 
وی با بیان اینکه مجموعه آتش‌نشانی عمق دریاچه را ۵ متر گزارش کردند افزود: به منظور رفع الودگی آب دریاچه شرکتهای دانش‌بنیان اقدام به ارائه طرح کردند.
مقیمی خاطرنشان کرد: در این طرح، سیستمی معرفی شده است که آب را از عمیق‌ترین بخش دریاچه پمپاژ و با استفاده از دو فیلتر، آب را از ناخالصی‌ها تصفیه می‌کند و سپس با ایجاد آبنما منظر زیبایی به دریاچه می بخشد.
وی ادامه داد: این طرح می‌تواند علاوه بر گندزدایی و شفافیت آب، سلامت آبزیان موجود در دریاچه را نیز حفظ می کند.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر لایروبی دریاچه فروزان افزود: با وجود اتصال واحدهای مسکونی اطراف دریاچه به شبکه فاضلاب شهری اما در بررسی های صورت گرفته الودگی فاضلاب انسانی در اب موجود است و نمی‌توان از این آب برای آبیاری فضای سبز نیز استفاده کرد. 
دکتر مقیمی با بیان اینکه به طور مستمر پیگیر رفع این مشکل هستیم افزود: مقرر شد کارگروهی متشکل از نماینده‌های اداره محیط زیست، ابفا، دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده کشاورزی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، معاونت فنی و عمرانی و شهرداری منطقه ۴ به بررسی این موضوع پرداخته و نتیجه حاصله را به کمیسیون ارائه دهند. 
 

۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۰:۳۳

دیدگاه های شما