امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنوری: اجرای طرح مجموعه فرهنگی باغ کتاب گامی به سوی ارتقا فرهنگ کتابخوانی

تنوری: اجرای طرح مجموعه فرهنگی باغ کتاب گامی به سوی ارتقا فرهنگ کتابخوانی

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، اجرای طرح مجموعه فرهنگی فراغتی باغ کتاب را گامی به سوی ارتقا فرهنگ کتابخوانی برشمرد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» از بررسی طرح حمایت از دانش‌آموزان مستعد و محروم در هشتاد دو چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز خبر داد و ابراز کرد: این طرح در راستای شناسایی و حمایت دانش‌آموزان مستعد و محرومی که متولد شیراز بوده و در مناطق محروم شیراز سکونت دارند در نظر گرفته شده است. 
تنوری با بیان اینکه برخی وظایف تنها بر دوش شهرداری نیست و با همکاری و هماهنگی متولیان صورت می‌گیرد تصریح کرد: در اجرای این طرح، آموزش و پرورش، کمیته امداد، بهزیستی، جمعیت هلال احمر، شورای اسلامی شهر و نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی می توانند این دانش‌آموزان را معرفی کنند. 
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: شهرداری می تواند برای این طرح از اماکن و ساختمانهای شهرداری به ویژه سراها یا خانه‌های محله در مناطق محروم استفاده کند.
وی ادامه داد: مقرر شد این طرح به منظور بررسی و کارشناسی به کمیته اجتماعی شورا ارجاع شود.
تنوری با بیان اینکه طرح احداث مجموعه فرهنگی فراغتی باغ کتاب نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت خاطر نشان کرد: به منظور ارتقاء سطح فرهنگ کتابخوانی دربین شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان، این طرح ارائه شد.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به نابودی باغها به دلیل نبود توجیه اقتصادی برای مالکان افزود: با اجرای این طرح می‌توانیم در راستای حفظ باغ‌ها نیز گام برداریم.
به گفته وی، جمع‌بندی نظرات کارشناسان کمیته فرهنگ عمومی شورا در خصوص طرح احداث مجموعه فرهنگی فراغتی باغ کتاب به صحن شورا ارجاع خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از موافقت اعضای کمیسیون با اجرای مصوبه مساعدت به تیم فوتبال بانوان خلیج‌فارس باوجود واگذاری امتیاز تیم به باشگاه زاگرس ایرانیان خبر داد.
 

۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۱:۵۸:۱۰

دیدگاه های شما