امروز: جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: مشکلات رانندگان خودروهای استیجاری در کمیسیون حمل و نقل شورا بررسی شد

قائدی: مشکلات رانندگان خودروهای استیجاری در کمیسیون حمل و نقل شورا بررسی شد

مشکلات رانندگان خودروهای استیجاری شهرداری در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، مدیران مربوطه در حوزه شهرداری و کارشناسان امور حقوقی و قراردادها بررسی شد.به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«نواب قائدی» با اشاره به تلاش کمیسیون برای رفع مشکلات این کارکنان، افزود: نرخ دستمزد ساعتی رانندگان خودروهای استیجاری، در نخستین جلسه هم اندیشی اعضای شورا و شهردار شیراز تصمیم‌گیری خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان این مطلب که درآمد رانندگان استیجاری متناسب با مخارج زندگی انها نیست، بیان داشت: آنالیز درستی برای تعیین نرخ مبنای حقوق و دستمزد این افراد که متناسب با تورم سالانه باشد انجام نشده است و می‌طلبد این موضوع به جد پیگیری شود.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، خواستار توجه هرچه بیشتر شهرداری به رانندگان خودروهای استیجاری شد و ادامه داد: این اقدام، آرامش خاطر، امنیت و سلامت روحی و روانی رانندگان را فراهم خواهد کرد.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به برنامه آموزش فرهنگ ترافیک از سوی شهرداری شیراز، افزود: این برنامه در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک تصویب شد و بر اساس آن، مقرر شد معاونت حمل و نقل شهرداری، مواردی چون تشکیل کارگروه تخصصی «سیاست های کلی بهبود رفتارهای ترافیکی در شهرها و روستاها» از طریق شورای ترافیک استان و همچنین وصول بودجه مرتبط با آموزش فرهنگ ترافیک مندرج در قوانین کشوری با هماهنگی و همکاری شورای ترافیک استان را پیگیری و هر دو ماه یکبار گزارش آن را به کمیسیون ارائه دهد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز استفاده از ظرفیت تبلیغات محیطی در ارتقای فرهنگ ترافیک را مهم برشمرد و افزود: معاونت حمل و نقل شهرداری باید نسبت به هماهنگی لازم با سازمانهای مربوطه اقدام کند. 
 

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۰۸:۲۴:۰۸

دیدگاه های شما


راننده استیجاری (1398/05/19 - 09:53:20):

نتیجه چی شد برج 5 از سال 98هم داره تموم میشه و هنوز تکلیف حقوق هامون مشخص نیست آخه با ماهیانه 1460000هزار تومن که حدود پانصد هزار تومنش خرج بنزین هست چطور میتونیم زندگی کنیم ما رانندگان فقیر هستی به داد ما برسید به خاطر خدا