امروز: دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر مقیمی مطرح کرد: پایش بیماری دیابت با راه‌اندازی اتوبوس سلامت

دکتر مقیمی مطرح کرد: پایش بیماری دیابت با راه‌اندازی اتوبوس سلامت


رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با راه‌اندازی اتوبوس سلامت می‌توان بیماری دیابت را در سطح شهر پایش کرد.
 


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، ادامه اهداف کمی، کیفی و شاخصهای برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری شیراز در حوزه سلامت، محیط‌زیست و ایمنی، در هشتاد و سومین جلسه این کمیسیون بررسی شد.
دکتر« قاسم مقیمی» گفت: بررسی جزئیات برنامه ایمنی و بحران شهری به عنوان برنامه عملیاتی این حوزه در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
وی ارتقای ایمنی و تاب‌آوری شهری را به عنوان هدف عملیاتی این برنامه برشمرد و افزود: ارتقاء ایمنی شهری و امداد و نجات و حریق( افزایش سرعت ارائه خدمات امداد و نجات و آتش نشانی)، افزایش مهار آب‌های سطحی، افزایش مهار سیلابهای فصلی و ارتقای تامین و ساماندهی پایگاه‌ها و مستحدثات چند منظوره مدیریت بحران به عنوان اهداف کمی این برنامه معرفی و با حضور مدیران مربوطه عوامل موثر بر تحقق این اهداف بررسی شدند.
دکتر مقیمی گفت: پس از بررسی و ارائه نظرات کارشناسان، اهداف عملیاتی برنامه پنج ساله توسعه شهرداری در حوزه سلامت، محیط‌زیست و ایمنی تصویب شد. 
رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شیراز با اشاره به گستردگی حوزه سلامت ابراز کرد: بررسی وضعیت آسیب دیدگان اجتماعی در کنار بیماریهای غیر واگیر و واگیر در حوزه‌ی سلامت جای دارند.
وی با اشاره به طرح اتوبوس سلامت افزود: با انعقاد قرارداد سه جانبه شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت بخش خصوصی برای تامین تجهیزات، می‌توان اتوبوس دیابت و HIV را راه‌اندازی و این دو بیماری را در سطح شهر پایش کرد.
وی بر تلاش نهادهای متولی حوزه سلامت برای اگاهی‌بخشی به جامعه تاکید کرد و افزود: نهادهای متولی حوزه سلامت باید درکنار هم در راستای ارتقای سلامت جامعه گام بردارند.
 

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۰۸:۲۸:۳۹

دیدگاه های شما